1514 (1214) 2022-10-28 - 2022-11-03

Ekologiczne przebrania na Halloween?

Święto grozy przed nami, wiele osób lubi się przebierać, ale jak sprawić, by nasze przebrania było eko?

Wybierzmy coś z własnej szafy i nie inwestujmy w jednorazowe przebrania, które mają jeden cel – dobrze wyglądać. Stąd często spotykana kiepska jakość i mnogość elementów z syntetycznych materiałów. Producenci skupiają się na chwilowej popularności motywu, koncentrując się wyłącznie na walorach estetycznych, pomijając właściwy dobór materiału i kontrolę substancji chemicznych użytych do produkcji tych ubrań.
Te bardzo często przesiąknięte są szkodliwymi barwnikami azowymi, które stanowią największą grupę barwników syntetycznych. Im więcej elementów, tym większa ilość zużytej chemii.
Na co zwracać uwagę przy zakupie kostiumu:
– na materiał i jego skład;
– na certyfikat OEKO – TEX STANDARD 100. Ubrania z tym certyfikatem są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na zdrowie człowieka: pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowanych metali ciężkich;
W pierwszej kolejności poszukaj kostiumu wśród znajomych lub w sklepach z używaną odzieżą. Możesz też zrobić strój samodzielnie metodą DIY. Wykorzystaj niepotrzebne elementy garderoby, a nawet tekstylia domowe. Zainspiruj się i działaj. Twój strój będzie niepowtarzalny.
A inne, niepotrzebne ubrania i akcesoria przekaż marce Ubrania Do Oddania, może one posłużą komuś na Halloween lub na co dzień. Jak to zrobić? W przerwie od szycia stroju, wejdź na www.UbraniaDoOddania.pl/Gdynia – oddawanie ubrań nigdy nie było prostsze.
Kolejnym aspektem inicjatywy jest to, że za każdy 1 kg Twoich ubrań Schronisko Ciapkowo otrzyma 1 zł. Niech jego podopieczni otrzymają Twoje wsparcie. Do tej pory zebraliśmy już 2,5 tony ubrań!

ikona