Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1514 (1214) 2022-10-28 - 2022-11-03

„Legenda Morska w Obiektywie”. Najlepsze fotografie nagrodzone

Para idąca po parasolem na molo w Orłowie w momencie przelotnego deszczu oraz przebijającego się przez chmury słońca.

W tym roku I nagrodę zdobyła Małgorzata Szura Piwnik // fot. Małgorzata Szura Piwnik

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu „Legenda Morska w Obiektywie”. Trzy pierwsze miejsca zajęli: Małgorzata Szura Piwnik, Andrzej Tanewski i Grzegorz Bławat. Wystawa pokonkursowa jest dostępna na Forum Studenckim Gdyńskiego Centrum Filmowego. Natomiast od 28 października fotografie będzie można obejrzeć w tamtejszej galerii.


Konkurs „Legenda Morska w Obiektywie” cieszy się coraz większą popularnością. Biorą w nim udział foto-maryniści nie tylko z Gdyni czy Trójmiasta, ale i całego kraju. Do tegorocznej edycji zgłoszono 657 prac.

– Należy podkreślić fantastyczny poziom tegorocznego konkursu. Bez wątpienia twórcy mogli wykazać zarówno swoją wszechstronność, jak i indywidualne umiejętności w obszarze fotografii morskiej czy miejsko-morskiej – informuje Jacek Debis, dyrektor projektów strategicznych w Agencji Rozwoju Gdyni.
W konkursie pierwszy raz pojawiła się kategoria „Morskie Miasto”. Polegała ona na przygotowaniu krótkiego reportażu, opowiadającego kadrami o Gdyni – wyjątkowym miejscu w Polsce i Europie, w którym morze czy gospodarka morska, stanowią nieodłączną część życia mieszkańców, a także ważną atrakcję turystyczną.
 
Z okazji stulecia portu pojawiła się też kolejna kategoria „Legenda Portu Morskiego”. Zaowocowała ona wieloma, inspirującymi kadrami, prezentującymi różne strony i aspekty życia gdyńskiego portu. 

Laureatami 7. edycji zostali:

  • Małgorzata Szura Piwnik – I nagroda,
  • Andrzej Tanewski – II nagroda,
  • Grzegorz Bławat – III nagroda.

Zdj. Andrzej Tanowski – II nagroda
Zdj. Andrzej Tanewski – II nagroda

Natomiast wyróżnienia otrzymali:  

  • Andrzej Wiśniewski – w kategorii „Praca na Morzu”,
  • Piotr Dras – w kategorii „Detal Marynistyczny”,
  • Magdalena Ergietowska – w kategorii „Wakacje Morskie Gdyni”,
  • Piotr Dras – w kategorii „Morskie Miasto”,
  • Monika Zabłotna – w kategorii „Legenda Portu Morskiego”,
  • Marcin Włodarczyk oraz Ryszard Gruszecki – w kategorii „Żywioł Morski”.
 
Zwyciężczyni konkursu Małgorzata Szura-Piwnik to gdyńska fotografka i wielokrotna laureatka konkursów, również tych międzynarodowych.
 
Członkowie jury podkreślają, że pierwsze miejsce dla Szury-Piwnik to nagroda w pełni zasłużona. Laureatka uchwyciła na swoim zdjęciu doskonały kadr. Widzimy molo w Orłowie w momencie przelotnego deszczu oraz przebijającego się przez chmury słońca.
 
Zdj. Grzegorz Bławat – III nagroda
Zdj. Grzegorz Bławat – III nagroda

Warto także zwrócić uwagę na pracę pozostałych uczestników. Do 26 października łącznie 41 zdjęć można oglądać na Forum Studenckim Gdyńskiego Centrum Filmowego (obok sali kinowej „Warszawa”).

Natomiast od 28 października fotografie zostaną udostępnione na wystawie w galerii GCF-u. Ekspozycja pojawi się w rozszerzonej formule 48 kadrów, a w wernisażu weźmie udział laureatka Małgorzata Szury Piwnik.

Gratulacje!

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona