1514 (1214) 2022-10-28 - 2022-11-03

Teatr Gdynia Główna – nowy repertuar

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:


  • 29 października godz. 19.00 na „Kongres Futurologiczny” Stanisława Lema.
Jak odróżnić ułudę od rzeczywistości? Czy obudzenie się z koszmaru oznacza ostateczny powrót do prawdziwego życia? Właśnie na takie pytania i dylematy będzie musiał znaleźć odpowiedź Ijon Tichy, gwiezdny podróżnik i prelegent Kongresu Futurologicznego. Mężczyzna oszołomiony silnymi środkami halucynogennymi trafi do świata, gdzie teraźniejszość wydaje się zbyt idealna. Tichy wyruszy więc w podróż pomiędzy jawą i snem w rozpaczliwej próbie dotarcia do prawdy.
Bilety 40/45 zł.
  • 30 października o godz. 12.00 na Stację Bajek: „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” reż. Grzegorz Kujawiński.
Dane pozyskane z rozbitych na Ziemi obcych pojazdów kosmicznych wskazują drogę do planety zamieszkałej przez obcą rasę. Na pokład statku Bocian-1 wchodzą starannie wybrani astronauci. Celem podróży jest dotarcie do obcej planety i nawiązanie kontaktu z jej mieszkańcami.
Bilety: 40 zł.
  • 5 listopada godz. 19.00 na „Rodzanice” wg „Kraboszek” Barbary Piórkowskiej w reż. Ewy Ignaczak.
To emocjonalna historia zmiany kobiecego losu i próby utkania nowej makatki życia głównej bohaterki. Spektakl prowadzony jest w atmosferze czułości, słowiańskich wierzeń i świata przyrody przeplatającymi się z ciężką do udźwignięcia codziennością. Historia oprawiona jest ludowymi pieśniami w wykonaniu śpiewaczek Akademii Głosów Tradycji. Bilety 40/45 zł.
  • 6 listopada o godz. 12.00 na Stację Bajek: „Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec” w reż. Ewy Ignaczak, opowiadająca burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi.
W spektaklu śledzimy ich podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia. Czy lektura tej Księgi rzeczywiście da im wskazówki i mądrość niezbędną do kontynuacji swoich poszukiwań? Bilety: 40 zł
Sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/.
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl oraz facebook.com/teatrgdyniaglowna.

  • ikonaOpublikowano: 27.10.2022 12:48
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 27.10.2022 12:49
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona