1515 (1215) 2022-11-04 - 2022-11-17

Podróże to twoja pasja? Wygraj 15 tys. zł na wyprawę marzeń

Nie wyobrażasz sobie życia bez ekscytujących podróży, przygód i adrenaliny? Chętnie dokumentujesz swoje wyprawy? Zgłoś się do konkursu organizowanego przez miasto Gdynia, w którym do wygrania są dwie nagrody – każda w wysokości 15 tys. zł. Wszystko to w ramach 25. edycji Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.


Nieważne czy masz mniej niż 35 lat, czy ukończyłeś już 65. rok życia. Jeśli Twoją pasją są podróże, możesz zawalczyć o nagrodę i wsparcie finansowe na realizację swojego podróżniczego marzenia.
Pomysły na podróżnicze wyprawy można wysyłać do 31 stycznia 2023 roku. A jest o co walczyć – na każdego ze zwycięzców czeka 15 tys. zł, które można przeznaczyć na realizację wymarzonej eskapady.
Od 2002 roku w program Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów na stałe wpisana jest Nagroda im. Andrzeja Zawady, którą funduje miasto Gdynia.
To wyjątkowe wyróżnienie, bo pozwala młodym globtroterom, którzy nie ukończyli 35 lat, na realizację podróżniczych marzeń. Do kieszeni laureatów trafia 15 tys. zł i statuetka, za którą kryje się rekomendacja na realizację nadesłanego projektu.
O wyborze laureata decyduje kapituła konkursowa składająca się z podróżniczych autorytetów. Wybierając zwycięzcę, gremium bierze pod uwagę nie tylko potencjał eksploracyjny, jaki tkwi w pomyśle, ale też jakość wykonania projektu, oryginalność i dotychczasowe doświadczenie kandydatów.
Nietrudno się domyślić, że Nagroda Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby to wyróżnienie przyznawane podróżniczym nestorom. Wskazywać na to może zarówno nazwa nagrody, jak i jej patron.
Aleksander Doba był wybitnym podróżnikiem, niezniszczalnym kajakarzem, który trzykrotnie pokonał Atlantyk. Statuetka oraz wsparcie od Gdyni w wysokości 15 tys. zł, trafią do doświadczonych globtroterów, którzy ukończyli 65 lat.
Termin zgłoszeń upływa 31 stycznia.
Regulamin nagród oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.gdynia.pl w zakładce O Gdyni.
Zgłoszenia można wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.

ikona