1515 (1215) 2022-11-04 - 2022-11-17

Teatr Gdynia Główna – nowy repertuar

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:
  • 5 listopada godz. 19.00 na „Rodzanice” wg „Kraboszek” Barbary Piórkowskiej reż. Ewa Ignaczak.

To emocjonalna historia zmiany kobiecego losu i próby utkania nowej makatki życia głównej bohaterki. Spektakl prowadzony jest w atmosferze czułości, słowiańskich wierzeń i świata przyrody przeplatającymi się z ciężką do udźwignięcia codziennością.
Historia oprawiona jest ludowymi pieśniami w wykonaniu śpiewaczek Akademii Głosów Tradycji. Projekt „Echa tradycji. Muzyczne dziedzictwo Pomorzan” jest dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.
Bilety 40/45 zł.
  • 6 listopada o godz. 12.00 na Stację Bajek: „Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec” w reż. Ewy Ignaczak, opowiadająca burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi.

W spektaklu śledzimy ich podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia. Czy lektura tej Księgi rzeczywiście da im wskazówki i mądrość niezbędną do kontynuacji swoich poszukiwań?
Bilety: 40 zł.
  • 19 listopada godz. 19.00 „Dojrzeć do dzieciństwa” wg prozy B. Schulza w reż. Ewy Ignaczak.
Historia Józefa, który „dojrzewa do dzieciństwa”, budując własną mitologię z obrazów wczesnych lat dziecięcych, zawieszonych między jawą a snem, tworząc przestrzeń magiczną i wierząc, że marzenia pozwolą kreować świat od nowa.
Bilety 40/45 zł.
  • 20 listopada godz. 12.00 na Stację Bajek: „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” reż. Grzegorz Kujawiński.

Dane pozyskane z rozbitych na Ziemi obcych pojazdów kosmicznych wskazują drogę do planety zamieszkałej przez obcą rasę. Na pokład statku Bocian-1 wchodzą starannie wybrani astronauci. Celem podróży jest dotarcie do obcej planety i nawiązanie kontaktu z jej mieszkańcami. Nie będzie to łatwe.
Bilety: 40 zł.
Sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/.
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl oraz facebook.com/teatrgdyniaglowna.

ikona