1515 (1215) 2022-11-04 - 2022-11-17

Zwycięskie projekty BO2022 przekazane do realizacji!

Rozpoczęły się przygotowania do realizacji 86 zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2022.


84 projekty dzielnicowe oraz dwa miejskie w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego – tyle projektów gdynian zostało wybranych do realizacji w ramach BO2022. Dodatkowo, w trzech dzielnicach z największą frekwencją w głosowaniu, czyli w Chwarznie-Wielkim Kacku oraz w Działkach Leśnych do realizacji trafią tzw. Projekty +1, czyli jeden duży i odpowiednio dwa małe zadania „pierwsze pod kreską”.
Kolegium Prezydenta zadecydowało o podziale projektów do realizacji pomiędzy 12 jednostek miejskich i wydziałów Urzędu Miasta oraz cztery szkoły podstawowe.
Do puli realizowanych projektów dzielnicowych mogą trafić jeszcze kolejne inicjatywy. Rady dzielnic, a także prywatni darczyńcy do 19 grudnia mają czas na składanie deklaracji związanych z dofinansowaniem realizacji następnych w kolejności projektów, na które zabrakło środków w puli danej dzielnicy. Podobną możliwość ma Rada Miasta oraz darczyńcy w przypadku projektów miejskich.
Informacji w sprawie postępu w realizacji projektów będą udzielać przedstawiciele jednostek i komórek organizacyjnych. Dane kontaktowe zostaną opublikowane wzakładce „stany realizacji” przy projektach na stronie internetowej www.bo.gdynia.pl.

ikona