Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1517 (1217) 2022-11-25 - 2022-12-01

Gdyńskie firmy wśród najlepszych w regionie

Gala rozdania „Gryfów Gospodarczych”, czyli nagród dla przedsiębiorców z całego Pomorza, za nami. Wśród laureatów znalazły się gdyńskie firmy. Radmor SA, producent radiotechniki i urządzeń łączności, otrzymał „Gryfa Medialnego”. To laur od Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości za wyjątkowo silną pozycję w swojej branży i innowacyjność, która jest doceniana nawet poza granicami kraju. W kategorii „Lider Innowacji” nagrodzono firmę Marine Technology – za opracowywanie nowoczesnych technologii dla branży morskiej. Podczas gali wyróżniono też Portman Lights i Best.


Nagroda Pomorska „Gryf Gospodarczy” to wyróżnienie przyznawane od 2000 roku przez organizacje zrzeszone w Pomorskiej Radzie Przedsiębiorczości i samorząd województwa pomorskiego. Trafia do lokalnych liderów biznesu. Konkurs ma bowiem na celu prezentowanie i promowanie pomorskich firm, które odznaczają się przedsiębiorczą postawą i inicjują innowacyjne oraz prorozwojowe przedsięwzięcia. Merytorycznie nagrodę wspiera PwC, jedna z największych firm doradczych.
Gala wręczenia nagród odbyła się 17 listopada w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Nie zabrakło gdyńskich akcentów.
W kategorii „Lidera innowacji – mikro i małe przedsiębiorstwa” nagrodę otrzymała firma Marine Technology. To wywodząca się z Gdyni spółka, która obecnie działa także w Szczecinie. Powstała w 1998 roku. Na co dzień prowadzi projekty badawcze i czuwa nad rozwojem technologii, które mogą w przyszłości zmienić branżę morską. Chodzi m.in. o pływające drony wykonujące pomiary oraz innych urządzenia, które ułatwiają pracę nawigacyjną czy hydrograficzną.
Inna z kluczowych nagród to „Gryf Medialny”. Powędrował on do Radmoru. Firma działa w Gdyni 75 lat. To krajowy potentat w zakresie produkcji radiotechniki i specjalistycznych urządzeń związanych z łącznością. Radmor jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Nieustannie kreuje nowe rozwiązania, np. w radiokomunikacji militarnej wspomaganej oprogramowaniem. W Gdyni wyprodukowano ponad milion różnych urządzeń, a marka jest też rozpoznawalna poza granicami Polski.
Radmor otrzymał też wyróżnienie w kategorii „Lider eksportu – średnie i duże przedsiębiorstwa”.
W kategorii „Liderzy eksportu – mikro i małe przedsiębiorstwa” wyróżnienie trafiło do Portman Lights, czyli producentów wyjątkowego oświetlenia scenicznego rodem z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
Na wyróżnienie zapracowała też firma Best z Gdyni – w kategorii „Lider odpowiedzialności społecznej – średnie i duże przedsiębiorstwa”. To jeden z krajowych liderów branży zarządzania wierzytelnościami, który konsekwentnie promuje wysokie standardy etyczne na rynku usług finansowych.

ikona