Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1520 (1220) 2022-12-16 - 2022-12-22

Ekstremalne lodowe pływanie w lutym w Gdyni

4 i 5 lutego 2023 roku w porcie jachtowym odbędą się IV Międzynarodowe Zawody Pływania Zimowego – GWSC 2023 (Gdynia Winter Swimming Cup) BCT Series by Piotr Biankowski. Trwa rejestracja do imprezy i głosowanie w plebiscycie WOWSA.

Poza popularyzacją zimowego pływania i promocją Gdyni zawody mają na celu wsparcie podopiecznych Fundacji Ronalda McDonalda, dla których prowadzona będzie charytatywna zbiórka.
Lodowi pływacy będą się ścigać na dystansach: 25, 50, 100, 250 oraz 500 m. Najwytrwalsi powalczą na dystansie 1 km. Zwycięzca tej rywalizacji zasłuży na miano najlepszego z najlepszych. Wszyscy, którzy ukończą wyzwanie, otrzymają honorowy tytuł Baltic Cold Beast. Konkurencje będą rozgrywane w stylach: dowolnym, klasycznym oraz motylkowym.
W rywalizacji swoich sił mogą spróbować również dzieci, które w asyście rodziców przepłyną 25 m i tym samym zdobędą zaszczytny tytuł Morświnka. W programie znalazło się także pływanie w przebraniach – 25 m „Swim For Fun”. Nagrodzone zostaną najciekawsze stroje.
To nietypowa impreza ze względu na wymagające warunki. Temperatura wody będzie wynosić poniżej 3 stopni Celsjusza.
Ubiegłoroczne zawody przyciągnęły do Gdyni ponad 450 najlepszych sportowców z Polski i z zagranicy. Sukces wydarzenia zaprocentował nominacją do 100 najlepszych imprez pływackich Open Water na świecie organizacji World Open Water Swimming Association). Głosy na GWSC można oddawać do końca grudnia (przy głosowaniu nie jest wymagana rejestracja).
Rejestracja do zawodów jest otwarta. Formularz jest dostępny na stronie www.gwsc.pl. Zapisy trwają do 16 stycznia 2023 roku lub do wyczerpania miejsc na poszczególnych dystansach. Patronat honorowy nad zawodami objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz organizacja WOWSA. Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie Baltic Cold Beast.

ikona