1520 (1220) 2022-12-16 - 2022-12-22

Mini Przegląd Filmów i Fotografii Morskiej

Muzeum Marynarki Wojennej i Agencja Rozwoju Gdyni zapraszają na kolejną edycję „Mini Przeglądu Filmów i Fotografii Morskiej”. Wydarzenie rozpocznie się 19 grudnia o godz. 16.00 w sali audytoryjnej muzeum.


Motyw przewodni to klasyka wojennomorskiej kinematografii. Uczestnicy zobaczą dwa filmy. O godz. 16.00 odbędzie się projekcja dramatu wojennego „Tora! Tora! Tora!”. Natomiast o godz. 19.05 zaplanowano pokaz filmu „Piekło na Pacyfiku”.
Pokazy poprzedzi wprowadzenie Aleksandra Goska, zastępca dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej, filmoznawcy i badacza historii morskiej.
Pomiędzy projekcjami, o godz. 18.35, będzie można wysłuchać historii Hipolita Śmierzchalskiego, fotografa z „Batorego” i „Stefana Batorego” – dwóch ostatnich, polskich transatlantyków. Prelekcję pt. „Życie i praca na TSS «Stefan Batory» w obiektywie Hipolita Śmierzchalskiego” wygłosi jego syn – Maurycy Śmierzchalski.
Przegląd jest realizowany w ramach projektu Legenda Morska Gdyni. To kolejne spotkanie z cyklu „Nasze Sygnały”.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana wcześniejsza rejestracja drogą mailową: legendamorska@gmail.com lub na stronie
https://app.evenea.pl/event/FilmyMorskie/.

ikona