1520 (1220) 2022-12-16 - 2022-12-22

Weź udział w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka

Trwają zgłoszenia do III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Ma on upowszechnić wśród Polaków utwory wykonywane przez zespół „Mazowsze”, a także przybliżyć sylwetkę patrona przedsięwzięcia. Termin zgłoszeń mija 4 stycznia 2023 roku. Natomiast 9 stycznia 2023 o godz. 9.00 w Konsulacie Kultury odbędzie się I etap przesłuchań konkursowych.


Konkurs powstał w 2019 roku z inicjatywy zespołu „Mazowsze”. Uczestnicy muszą przygotować dwa utwory z repertuaru Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Lista utworów i nuty są dostępne na stronie internetowej zespołu.
Uczestnicy będą rywalizować w czterech kategoriach: 8-13 lat, 14-19 lat, 20-25 lat oraz 26+. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą się zgłaszać wyłącznie online, wypełniając formularz na stronie: https://mazowsze.waw.pl/etap-i. Tam muszą wybrać miejsce i datę przesłuchania oraz wskazać utwory, które zaprezentują i sposób ich wykonania.
Zgłoszenia można przesyłać do 4 stycznia. Zwycięzcy I etapu zmierzą się na szczeblu wojewódzkim (termin i miejsce zostaną podane później). Laureaci II etapu (wojewódzkiego) zostaną zaproszeni do siedziby zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. Tam zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu, którzy wystąpią podczas koncertu galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.
Regulamin oraz informacjena stronie https://mazowsze.waw.pl/konkurs.

ikona