Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1520 (1220) 2022-12-16 - 2022-12-22

Zapomniałeś o deklaracji CEEB – co dalej?

W czerwcu upłynął termin składania deklaracji dotyczących źródeł ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody, które właściciele lub zarządcy nieruchomości musieli zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).


Kara za niezłożenie deklaracji może wynieść nawet pięć tysięcy złotych. Jednak ustawodawca wprowadził możliwość zastosowania czynnego żalu w sytuacji, kiedy złożenie deklaracji w ogóle nastąpiło – przed dniem, w którym urząd poweźmie wiadomość o popełnieniu wykroczenia.
Dlatego osoby, które jeszcze nie dopełniły ustawowego obowiązku, powinny jak najszybciej samodzielne złożyć deklarację w formie online, na portalu CEEB. W tym celu należy wejść na stronę internetową ceeb.gov.pl (lub gunb.gov.pl), a następnie kliknąć w przycisk „Złóż deklarację”. Konieczne będzie uwierzytelnienie danych. Można to zrobić, korzystając z profilu zaufanego, elektronicznego dowodu osobistego lub bankowości elektronicznej.
Deklaracje można też złożyć w tradycyjnej, papierowej formie. W Gdyni należy je składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta lub przesłać pocztą na adres: al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej ceeb.gov.pl oraz dzwoniąc na infolinię CEEB, tel. 22 295 51 28. Infolinia Urzędu Miasta, tel. 58 626 26 26.

ikona