Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1520 (1220) 2022-12-16 - 2022-12-22

Znamy wyniki Konkursu wiedzy o zarządzaniu i ekonomii

8 grudnia na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbył się finał Konkursu wiedzy o zarządzaniu i ekonomii. Wzięło w nim udział 32 uczniów z 13 szkół.

Nagrodę główną – laptop – zdobył Kamil Stelmaszuk, uczeń Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni. II miejsce w konkursie zajęła Beata Kulaszewicz z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. III miejsce wywalczyła Maja Korthals, uczennica Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni. Obie laureatki otrzymały nagrody w postaci tabletów i słuchawek bezprzewodowych.
Przed wręczeniem nagród i wyróżnień uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie wysłuchali wykładu dr. inż. Witolda Koziroka pt. „Mikrobiota kluczem do zdrowia”. Prodziekan ds. rozwoju i współpracy WZNJ prof. Joanna Kizielewicz zorganizowała również spotkanie z nauczycielami szkół średnich, w którego ramach zaprezentowała ofertę Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dla uczniów oraz przedstawiła warunki nawiązania długofalowej współpracy.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań zarządzaniem i ekonomią wśród uczniów szkół średnich, propagowanie zasad optymalnego gospodarowania, kreowanie postaw przedsiębiorczych, a także wzbudzenie w młodzieży chęci do rozwoju i kontynuowania kształcenia na poziomie studiów wyższych. Przedsięwzięcie zorganizowano z inicjatywy pracowników Zakładu Zarządzania i Ekonomii na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni – dr inż. Anetty Waśniewskiej oraz dr Moniki Szydy. Do konkursu przystąpiło łącznie 126 uczniów z 16 szkół średnich z województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i opolskiego.
II edycja konkursu odbędzie się w 2023 roku.
Rektor Uniwersytetu Morskiego prof. dr hab. inż. kpt ż. w. Adam Weintrit oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek objęli patronat nad konkursem.
Więcej na stronie internetowej: wznj.umg.edu.pl/konkurs.

ikona