Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1521 (1221) 2022-12-23 - 2023-01-12

Hala sportowa na Morskiej zaczyna rosnąć

Rozpoczęła się budowa hali sportowej przy ulicy Morskiej 75, na terenie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni. To kolejny obiekt sportowy, który posłuży uczniom i mieszkańcom naszego miasta.


W dzielnicy Grabówek powstaje jednokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej ponad 1600 m2 i wysokości powyżej 10 metrów. Główną bryłę budynku stanowić będzie prostokąt o wymiarach 30x50 m. W ramach inwestycji szkoła zyska takż zaplecze oraz pomieszczenia techniczne. Na przemieszczanie się pomiędzy istniejącą częścią budynku, a obiektem sportowym pozwoli łącznik, a w obiekcie będzie dwukondygnacyjna klatka schodowa.
Budowa obiektu przy Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych jest elementem przyjętej strategii w zakresie budowy hal sportowych przy gdyńskich placówkach oświatowych. Do wspomnianej najnowszej realizacji przy Szkole Podstawowej nr 33, należy również dodać rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 16 na Pustkach Cisowskich-Demptowie, gdzie poza przestrzenią sportową powstała Przystań Sasiędzka, Biblioteka oraz dodatkowe sale lekcyjne.
Hala sportowa przy ul. Morskiej to kolejna inwestycja, która powstaje w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wyłoniony w przetargu wykonawca firma BUDREM-RYBAK sp. z o.o. sp.k., odpowiada zarówno za prace projektowe, jak i wykonawcze. Zadanie jest realizowane na bazie przygotowanego projektu funkcjonalno-użytkowego, który określa parametry oraz szczegółowo opisuje inwestycję.
Na przestrzeni tego roku do użytku oddane już zostały m.in.:
– boiska zewnętrzne przy ZSP nr 4,
– bieżnia i boisko przy SP 13,
– boisko przy ul. Słowackiego,
– hala sportowa przy ul. Godebskiego.
Na finiszu są prace przy nowym kompleksie sportowo-rekreacyjny przy ulicy Skarbka, a w trakcie realizacji boiska przy Szkole Podstawowej nr 44 i obiekty sportowe na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 przy ul. Hallera w Gdyni. Niebawem ruszy przetarg na budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 33.

ikona