1521 (1221) 2022-12-23 - 2023-01-12

Królewskie odwiedziny i Orszak Trzech Króli w Gdyni

6 stycznia Orszak Trzech Króli po raz kolejny przejdzie ulicami Gdyni. W radosnym oczekiwaniu na tę niezwykłą uroczystość gdyński magistrat odwiedziła 16 grudnia królewska delegacja. 

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz z mędrcami oraz uczniami z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny // fot. Magdalena Czernek
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz z mędrcami oraz uczniami z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny // fot. Magdalena Czernek

To już tradycja, że organizatorzy orszaku przychodzą do gdyńskiego magistratu, aby zaprosić przedstawicieli samorządu do wspólnego świętowania. Oprócz mędrców u prezydenta Wojciecha Szczurka w towarzystwie opiekunów pojawili się uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, Szkoły Podstawowej nr 28, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny i Zespołu Szkół Jezuitów im. św. Stanisława Kostki oraz franciszkanie, harcerze i przedstawiciele stowarzyszenia KACK. 
Przypomnijmy, że obchody święta rozpoczną się 6 stycznia o godz. 11.30 mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Armii Krajowej 46). Barwny korowód przejdzie ulicami w kierunku parafii pw. św. Antoniego przy ul. Ujejskiego 40. Zakończenie jest planowane około godz. 13.30. 
Wydarzenie będzie połączone z kwestą na rzecz domu hospicyjnego dla dzieci „Bursztynowa Przystań”. W związku z tym Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby zaangażować się w akcję i kwestować w szczytnym celu. 
Zapisy są prowadzone online na stronie: http://bit.do/orszak2023.

  • ikonaOpublikowano: 22.12.2022 15:19
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.12.2022 15:19
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona