1521 (1221) 2022-12-23 - 2023-01-12

O przedsiębiorczości z młodymi gdynianami

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podczas spotkania z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 8 // fot. Magdalena Śliżewska

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podczas spotkania z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 8 // fot. Magdalena Śliżewska

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 odwiedzili Urząd Miasta Gdyni i spotkali się z prezydentem Wojciechem Szczurkiem oraz Joanną Zielińską – przewodniczącą Rady Miasta Gdyni. Samorządowcy i młodzi gdynianie rozmawiali m.in. o przedsiębiorczości i budżecie. Uczniowie uczestniczyli też w spotkaniu ze strażnikami miejskimi oraz pracownikami Urzędu Stanu Cywilnego. Wizyta odbyła się w czwartek, 15 grudnia w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.


Społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 od lat aktywnie angażuje się w programy edukacyjne realizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dzięki temu młodzi ludzie mają szansę odwiedzić wiele różnych instytucji czy firm i dowiedzieć się więcej o tym, jak one funkcjonują i co oferują.

W czwartek, 15 grudnia uczniowie z szóstej klasy przyszli z wizytą do Urzędu Miasta Gdyni. Z młodymi ludźmi spotkali się prezydent Wojciech Szczurek oraz Joanna Zielińska – przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. Rozmowy dotyczyły przedsiębiorczości i życia miasta. Samorządowcy mówili m.in. o budżecie, przetargach oraz obecnej sytuacji gospodarczej. Tłumaczyli też, jak załatwić niektóre urzędowe sprawy.

Ponadto uczniowie spotkali się także ze strażnikami miejskimi oraz pracownikami Urzędu Stanu Cywilnego, którzy przybliżyli im swoją pracę.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 odwiedzili w tym roku również m.in. gdyński oddział Państwowej Inspekcji Pracy, sopocki WOPR, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego i miejski stadion w Gdyni. W mikołajki do ich szkoły zawitał natomiast Igor Tracz – wielokrotny mistrz Polski, Europy, świata w wyścigach psich zaprzęgów, który opowiadał o pasji, która stała się jego zawodem.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 22.12.2022 15:30
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.12.2022 15:30
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona