1521 (1221) 2022-12-23 - 2023-01-12

Po dwóch latach znowu zasiądziemy przy wspólnym stole

Przy wigilijnym stole w VI Liceum Ogólnokształcącym (ul. Kopernika 34) czekać będzie blisko pół tysiąca miejsc// mat. pras. UM

Przy wigilijnym stole w VI Liceum Ogólnokształcącym (ul. Kopernika 34) czekać będzie blisko pół tysiąca miejsc// mat. pras. UM

Święta, które wielu kojarzą się z dostatkiem i rodzinnym ciepłem, dla innych są czasem trudnym. Warto o tym pamiętać i okazać swoje wsparcie. Świąteczne potrawy i wspólne kolędowanie będą czekać 24 grudnia o godz. 15.00 na samotnych i potrzebujących. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zaprasza na wspólną wieczerzę do hali VI Liceum Ogólnokształcącego. Tym samym piękna gdyńska tradycja wraca do formuły stacjonarnej. Przy stole czekać będzie pół tysiąca miejsc.Wśród tradycyjnych potraw znajdą się m.in: barszcz z pasztecikiem, śledź w śmietanie, rolada szpinakowa z wędzoną rybą, kotleciki rybne, wigilijna kapusta z grochem i tradycyjna sałatka jarzynowa, bez której wielu z nas nie wyobraża sobie świąt. Na tych, dla których świętowanie pachnie świeżym ciastem, będzie czekała babka i tradycyjny makowiec z bakaliami.

Będzie można też posłuchać najpiękniejszych kolęd i pieśni świątecznych.

Nie zabraknie prezentów. Dla gości wigilijnej wieczerzy będą przygotowane paczki, które zostaną rozdane po kolacji. Będzie w nich żywność długoterminowa i słodkości, z których można będzie przygotować świąteczny posiłek. Znajdą się tu: barszcz czerwony, konserwy (łopatka, gulasz angielski, filety z makreli, szynka, pasztet drobiowy), ser, pierniki, mieszanka krakowska i czekolada.  

Każdy potrzebujący będzie mógł dołączyć do wieczerzy. Przy wigilijnym stole w VI Liceum Ogólnokształcącym (ul. Kopernika 34) czekać będzie blisko pół tysiąca miejsc.

Świąteczne potrawy i wspólne kolędowanie będą czekać 24 grudnia o godz. 15.00 na samotnych i potrzebujących// zdjęcie archiwalne, Dawid Linkowski
Gdyńska wigilia dla samotnych i potrzebujących// zdjęcie archiwalne, Dawid Linkowski

Na ten dzień składa się praca wielu osób. Większość z nich stanowią wolontariusze. Centrum Aktywności Seniora zaprasza zainteresowanych, którzy przybędą tego dnia i zechcą się przyłączyć, aby podarować drugiemu człowiekowi to, co najcenniejsze: uważność, życzliwość i ciepłe słowo. W tym celu należy się skontaktować z Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja 27/31): osobiście, pod nr. tel. 58 661 55 38 lub mailowo: sekretariat@cas.gdynia.pl.

Swoje wsparcie dla tej inicjatywy już zadeklarowali: Gdyńskie Centrum Sportu, Parafialny Zespół Caritas Gdynia przy kościele oo. Franciszkanów, społeczność VI Liceum Ogólnokształcącego, brać harcerska okręgu pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, samorządowcy oraz przyjaciele, którzy to przedsięwzięcie wspierają już od lat.

  • ikonaOpublikowano: 22.12.2022 15:35
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.12.2022 15:35
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona