1521 (1221) 2022-12-23 - 2023-01-12

Zobacz to, co najlepsze, w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski w Gdyni zaprasza:
  • 28, 29 i 30 grudnia na „Arszenik i stare koronki” Josepha Kesselringa w reżyserii Krzysztofa Babickiego.

Lata czterdzieste, stary dom na Brooklynie, czarujące i gościnne siostry Brewster, ich nietuzinkowi bratankowie, wiekowy pastor, jego wyjątkowo elegancka córka oraz skrzynia pod oknem i pojemna piwniczka na – 4, 5, 6, 7, 8 stycznia na komedię Paula Elliotta „Umrzeć ze śmiechu” w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Oto cztery przyjaciółki, które od trzydziestu lat grają w brydża. Niestety, nagle jedna z nich umiera, a pozostałe muszą sobie z tym poradzić. I zrobią to – sensacyjnie i spektakularnie. Prawdziwej przyjaźni nic nie stanie na przeszkodzie.
  • 11 i 15 stycznia na liryczno-muzyczną i niezwykle dowcipną sztukę Anny Burzyńskiej „Cafe Luna” w reżyserii Józefa Opalskiego.
Trzy przyjaciółki, różne jak trzy żywioły, ale każda ma swoją historię i miłość. Łączy je więcej niż się spodziewają, ostatecznie nic ich nie podzieli. I tajemniczy gość w zapadłej spelunie Cafe Luna. Wprowadzi sporo zamieszania, ale i radości. One trzy, ich dwóch, niespodzianki, drinki i wzruszające piosenki z filmów Pedro Almodóvara.
  • 12, 13 i 14 stycznia na sztukę „Znaczy kapitan” na podstawie prozy Karola Olgierda Borchardta w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Paweł Huelle napisał scenariusz specjalnie dla gdyńskiego teatru.
Głęboka woda, wielka przygoda i piękne kobiety. Obowiązkowa pozycja nad morzem.
Jedna z najgłośniejszych polskich powieści marynistycznych na teatralnych deskach. Lata 20., lata 30., wielkie transatlantyki, ich dowódcy i nieodłączny kobiecy pierwiastek. Zabawne i wzruszające morskie anegdoty, a w tle międzywojenne szlagiery i Gdynia z tamtych lat...
Więcej informacji i bilety na www.teatrgombrowicza.art.pl.

ikona