1528 (1228) 2023-03-03 - 2023-03-10

Najlepsi gdyńscy sportowcy roku 2022

Stały punkt w kalendarzu sportowym w naszym mieście zajmuje Gala Gdyńskiego Sportu. Tegoroczna 24. gala odbyła się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym pod hasłem: „To idzie młodość”. Do mistrzów gdyńskiego sportu powędrowały nagrody zwane „złotymi żaglami”.

Podczas gali najlepszych wyłoniono w siedmiu kategoriach.
Nagrody otrzymali:
– w kategorii Nadzieja gdyńskiego sportu:
Franciszek Borys – żeglarz Yacht Klubu Polski Gdynia, zdobywca mistrzostw Europy juniorów do lat 21;
Bartosz Mońko – koszykarz Stowarzyszenia Gdyńskiej Akademii Koszykówk, z drużyną zdobył Mistrzostwo Polski do lat 17;
Julianna Ponto – żeglarka Klubu Sportowego AZS AWFiS, wicemistrzyni świata w klasie Open Skiff do lat 14 we Francji;
Jakub Sordyl – judoka Uczniowskiego Klubu Sportowego Galeon Gdynia, zdobywca tytułu mistrza Polski juniorów;
Piotr Trella – żeglarz Miejskiego Klubu Żeglarskiego Arka Gdynia, mistrz świata w klasie Open Skiff do lat 15 w Caracas we Francji;
Krystian Trepczyk – pięcioboista nowoczesny, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Gromik, zdobywca trzeciego miejsca indywidualnie i trzeciego miejsce w sztafecie na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych;
Adam Zdybel – pływak Klubu Sportowego Delfin Gdynia, mistrz świata juniorów w Peru;
– w kategorii sportowa impreza roku:
wyróżnienie otrzymało Gdynia Winter Swimming Cup BCT Series;
Sportową Imprezą Roku zostały 2022 ICF SUP World Championships Gdynia;
– w kategorii Trener Roku:
Robert Wilczyński – trener piłkarskich juniorów starszych Arki Gdynia, w ubiegłym sezonie zawodnicy Roberta Wilczyńskiego zdobyli tytuł wicemistrzów Polski Centralnej Ligi Juniorów;
– w kategorii drużyna roku:
wyróżnienie trafiło do Gdyńskiej Akademii Koszykówki U17, którzy wrócili ze złotymi medalami z Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 17;
Drużyną Roku 2022 zostali juniorzy starsi piłkarskiej Arki Gdynia, którzy zdobyli tytuł wicemistrzów Polski.
– w kategorii sportowiec roku:
Zuzanna Bone - profesjonalistka w jeździe na deskorolce, w ubiegłym roku zajęła pierwsze miejsce na Deskorolkowych Mistrzostwach Polski w Krakowie oraz trzecie miejsce w Pucharze Świata w Pradze;
Adrian Bogucki - środkowy w koszykarskiej Suzuki Arce Gdynia, Mistrz Świata do lat 23 w koszykówce 3x3.