Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1530 (1230) 2023-03-17 - 2023-03-23

Bibliorower wróci na trasę z okazji Światowego Dnia Poezji

Światowy Dzień Poezji jest obchodzony 21 marca. Z tej okazji Biblioteka Gdynia przygotowała różnego rodzaju atrakcje. Na ulice naszego miasta po raz pierwszy w tym roku wyjedzie bibliorower. Nie zabraknie też m.in. warsztatów plastycznych i „Slamu Poetyckiego”.
Bibliorower 21 marca o godz. 11.00 wyjedzie na ulice Gdyni. Będzie można go znaleźć m.in. na bulwarze Nadmorskim i przy plaży Śródmieście. W ramach mobilnego bookcrossingu chętni będą mogli zabrać ze sobą wybrane tomiki poezji. W bibliorowerze znajdzie się zarówno klasyka, jak i zupełnie nowe wydawnictwa oraz twórczość lokalnych poetów.
Po południu bibliorower stanie przed Biblioteką Śródmieście. Warto obserwować media społecznościowe Biblioteki Gdynia. 21 marca zostaną opublikowane adresy punktów, gdzie będzie można otrzymać poetyckie niespodzianki.
Świętowanie Światowego Dnia Poezji rozpocznie się 18 marca. O godz. 11.00 w Bibliotece Śródmieście (ul. Władysława IV 7-15) odbędą się warsztaty tworzenia wierszy z wycinków gazet oraz zajęcia plastyczne. Zajęcia poprowadzą Gabriela Szubstawska i Agnieszka Smugła z Gdańskiego Klubu Poetów. Obowiązują zapisy online. Aby się zgłosić, należy wysłać e-mail na adres: promocja@bibliotekagdynia.pl.
21 marca o godz. 11.00 startuje też wystawa kolaży analogowych w Bibliotece Śródmieście odbędzie się spotkanie z ormiańską poetką, tłumaczką Tatev Chakhian.
Obchody Światowego Dnia Poezji, o godz. 19.00, zakończy „Slam Poetycki”. Poprowadzi go Wojciech Boros. Aby wziąć udział w slamie, należy przygotować co najmniej pięć wierszy, które nie były publikowane lub nagradzane w innych konkursach. Zapisy odbędą się przed wydarzeniem.
Szczegóły na stronie:
www.bibliotekagdynia.pl.

ikona