Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1530 (1230) 2023-03-17 - 2023-03-23

Nowe wystawy w Muzeum Miasta Gdyni

To będzie naprawdę ciekawy rok dla Muzeum Miasta Gdyni – część wydarzeń, które pasjonaci Gdyni przygotowali na 2023 oczywiście już za nami, ale w kalendarzu czekają jeszcze prawdziwe perełki. Aby realizować ciekawe wydarzenia, potrzebne są też fundusze. I o nie Muzeum Miasta Gdyni z powodzeniem aplikowało do ministerialnego programu przeznaczonego dla muzeów – placówka z właśnie rozstrzygniętego rozdania na ten rok skutecznie pozyskała ponad 203 tysiące złotych na realizację dwóch projektów.
To wystawy, których premiery na ekspozycji w Gdyni są zaplanowane kolejno na drugą połowę maja oraz początek lipca. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wesprze kwotą ponad 80 tysięcy złotych wystawę „My o rzeczach \ Rzeczy o nas”, czyli wyjątkowy zbiór przedmiotów dobranych przez muzealników, a nieco wyższym dofinansowaniem, bo sięgającym ponad 123 tysięcy złotych – kolejną odsłonę popularnego cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”, której bohaterem będzie tym razem Jakub Szczęsny, autor wielu nietuzinkowych projektów m.in. przestrzeni publicznych i architektury.
Wystawa „My o rzeczach \ Rzeczy o nas” będzie dostępna w Muzeum Miasta Gdyni od 18 maja tego roku – w Międzynarodowy Dzień Muzealnika.
Wernisaż wystawy „Polskie Projekty Polscy Projektanci” jest planowany na 1 lipca. Ekspozycja ma być dostępna w Muzeum Miasta Gdyni do 3 grudnia 2023 roku.

ikona