1530 (1230) 2023-03-17 - 2023-03-23

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna zaprasza:


  • 19 marca godz. 12.00 na Stację Bajek „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” reż. Grzegorz Kujawiński.
  • Dane pozyskane z rozbitych na Ziemi obcych pojazdów kosmicznych wskazują drogę do planety zamieszkałej przez obcą rasę. Na pokład statku Bocian-1 wchodzą starannie wybrani astronauci. Celem podróży jest dotarcie do obcej planety i nawiązanie kontaktu z jej mieszkańcami. Nie będzie to jednak łatwe, bo podróż w nieznane może być pełna nieprzewidzianych problemów, załoga nie potrafi ze sobą współpracować a bliskie spotkanie trzeciego stopnia wydaje się skomplikowane w stopniu iście kosmicznym. Bilety: 40 zł.
  • 25 marca godz. 18.00 na Zderzenie teatralne „Abolicja czasu”: przeszłość, przyszłość, teraźniejszość i miejsca całkowicie wyjęte z czasoprzestrzeni. Podróż w niezbadane ostępy czasu. Tego wieczoru poznamy błędy naszej cywilizacji. Zaznajomimy się także z schulzowską jednostką walczącą z systemem, próbującą wyrwać się z określonych ram i zakazów. Bohaterem poszukującym wolności tak bardzo, że nawet czas i przestrzeń nie będą stanowiły dla niego problemu. Czy dołączymy do tego buntu? Czy pozostaniemy jedynie biernymi obserwatorami? Wraz z przewodnikami: Ijonem Tichym oraz Jakubem przejdźmy przez przesmyk w czasie i przekonajmy się wspólnie, co czeka nas po drugiej stronie? 2 spektakle „TEOHIPHIP” wg Stanisława Lema i „SANATORIUM” wg prozy Brunona Schulza. Obowiązuje jeden bilet na całe wydarzenie: 80/70 zł.
  • 26 marca o godz. 12.00 na Stację Bajek „Rybak i Geniusz” wg „Klechd Sezamowych” Bolesława Leśmiana w reż. Ewy Ignaczak. Opowieść o Rybaku i geniuszu to historia pełna niezwykłych zagadek oraz przygód, w której elementy ze świata rzeczywistego mieszają się z magiczną baśniowością, pobudzając wyobraźnię widza w każdym wieku. Losy ubogiego, ale bardzo pracowitego rybaka odmienią się, kiedy zarzuci sieć po raz czwarty i wyłowi z morza tajemniczą, miedzianą szkatułkę, w której od trzystu lat uwięziony był Geniusz – Dżin. Bilety: 40 zł.
Bilety na stronie:
teatrgdyniaglowna.pl lub
facebook.com/teatrgdyniaglowna.

  • ikonaOpublikowano: 16.03.2023 09:45
  • ikona

    Autor: Dominika Sobiech (d.sobiech@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.03.2023 09:26
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona