695 (304) 2005-02-25 - 2005-03-03

101 gdyńskich dalmatyńczyków

101 dalmatyńczyków - najnowsza premiera w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni adresowana jest do dzieci, ale nie tylko...Także do ich rodziców, dziadków. Do wszystkich.
Historia o 101 dalmatyńczykach przeniesiona na ekran przez Walta Disney`a stała się jednym z największych przebojów filmowych, a powieść Dodie Smith, na podstawie której opracowano scenariusz, doczekała się dziesiątków wydań w wielu krajach.
To opowieść o kochającej się parze psów i ich piętnastu szczeniętach, które porywa okrutna Cruella de Mon, by uszyć sobie z nich futro. Wydaje się, że małe dalmatyńczyki nigdy już nie wrócą do swoich rodziców, ale... psia przyjaźń i dobre serce okazują się jednak silniejsze od okrutnego świata ludzi.
Oto realizatorzy gdyńskiego przedstawienia:
Przekład : Robert Ginalski, rezyseria, adaptacja, teksty piosenek Jerzy Bielunas. Wystapią:Beata Buczek Żarnecka, Olga Barbara Długońska, Rafał Kowal,Dorota Lulka, Piotr Michalski, Elżbieta Mrozińska, Dariusz Siastacz, Maciej Sykała, Bogdan Smagacki, Małgorzata Talarczyk, Grzegorz Wolf, Mariusz Żarnecki, oraz studenci Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej: Adriana Góralska, Łukasz Hallmann, Marta Proskień, Łukasz Talik, Sebastian Wisłocki. Muzyka: Tomasz Łuc; choreografia: Katarzyna Aleksander Kmieć; scenografia: Aleksander Maksymiak; kostiumy: Elżbieta Terlikowska. W sobotę 26 lutego - premiera familijna! Więcej informacji: w Teatrze Miejskim, ul. Bema 26 tel. 621 02 26 i na plakatach.

ikona