792 (401) 2007-02-16 - 2007-02-22

„Czas Gdyni” dla GCT

Nagrodę „Czas Gdyni” dla najlepszej zeszłorocznej inwestycji w mieście otrzymał Gdynia Container Terminal mieszczący się przy Nabrzeżu Bułgarskim- Inwestycja Hutchison Port Holdings- największego globalnego operatora terminali kontenerowych. Nowy terminal kontenerowy umożliwi docelowo przeładunek ponad 500.000 TEU rocznie.

W 2006 roku zakończył się I etap inwestycji, który umożliwia przeładunek ok. 150.000 TEU rocznie Całość zarządzana jest przez nowoczesny system komputerowy.

Firma zatrudnia obecnie 110 osób. Realizacja kolejnych etapów inwestycji przyczyni się do dalszego wzrostu zatrudnienia. W 2007 roku planuje się zatrudnienie kolejnych 25 osób. Dodatkowe 60 stanowisk pracy powstało w obsługujących terminal: nowym oddziale celnym oraz w firmie ochrony osób i mienia.

Obecnie, GCT obsługuje połączenia z Gdyni do Felixstowe i Hull w Wielkiej Brytanii oraz Hamburga, w ramach serwisów oceanicznego armatora francuskiego oraz jedynego w pełni polskiego armatora kontenerowego Euroafrica.

Już rozpoczął się II etap inwestycji, który podwoi zdolności przeładunkowe terminalu.

Dzięki tej inwestycji, Port Gdynia stał się jedynym w Polsce i jednym z nielicznych na Bałtyku, gdzie działają dwaj niezależni prywatni operatorzy portowi eksploatujący profesjonalne terminale kontenerowe.

ikona