813 (422) 2007-07-20 - 2007-07-26

Aquathlon - najlepsi w zawodach

Prawie 110 osób wystartowało w niedzielne południe w II Mistrzostwach Gdyni w Aquathlonie o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni - Wojciecha Szczurka.
Zawody zostały rozegrane na Bulwarze Nadmorskim w okolicy „ostrogi", co sprawiło, że doping zagrzewał do walki setkę biorących udział w zawodach triathlonistów.
Aquathlon to sport wywodzący się z triathlonu, w którym zawodnicy biorą udział w wyścigu pływackim, rowerowym i biegowym. Celem zawodów była popularyzacja aquathlonu i triathlonu wśród mieszkańców.
Rozegrano trzy wyścigi.
W kategorii wiekowej dzieci do 13 lat, zawodnicy mieli do przepłynięcia150 m i przebiegnięcia 800 m. Znakomicie zaprezentowała się drużyna reprezentująca barwy UKS Rafa Gdynia, której zawodnicy zdobyli wiele czołowych miejsc. Wśród najmłodszych zawodniczek wygrała Zuzanna Rogińska. W kategorii chłopców zwyciężył Patryk Gruchała.
W wyścigu w kat. młodzików (pływanie 355 m i bieg 1500 m) ton rywalizacji od początku nadawał Krzysztof Ścibor z Solex Lębork, a wśród pań Emilia Sączyńska z Dwójki Morena, która wygrała swoją kategorię wiekową.
Bardzo licznie obsadzona była kat. open, w której wystartowało ponad 50 osób. Zawodnicy mieli do pokonania 600 m w wodzie i 3 km biegu. Tutaj liczyło się umiejętne rozłożenie sił. Od startu widać było, że wśród kobiet najlepiej radziła sobie Magdalena Mielnik z UKS G-8 Bielany Warszawa - Mistrzyni kraju w Triathlonie i Aquathlonie, która znakomicie płynęła i już na starcie do biegu uzyskała sporą przewagę nad rywalkami. Tej przewagi nie oddała i pewnie wygrała zawody. Na drugiej pozycji zameldowała się Małgorzata Szczerbińska z Malborka, która pokonała koleżankę z Sopotu - Emilię Jakubowicz.
Wśród mężczyzn wygrał Rafał Gajewski -Mistrz Aquathlonu Szkolnego z 2006 roku, który pokonał Krzysztofa Galickiego z MKS Triatlon Malbork oraz Pawła Trokę z TS Olimpia Poznań.
Organizatorami imprezy byli: GOSiR oraz UKS Rafa Gdynia.
Sponsorzy imprezy: Centrum Tańca Szczepan, Baltic Oasis, Stena Line, Saucony - Reda, Geomawit.
Patronat medialny nad imprezą sprawowali : Dziennik Bałtycki, Portal Nasze Miasto, Multimedia oraz Radio Hit FM.

• ikonaOpublikowano: 19.07.2007 00:00

Autor: Aleksandra Krzymińska