819 (428) 2007-09-07 - 2007-09-13

Konkurs z okazji DNIA BEZ SAMOCHODU

22 września, w ramach „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu” Gmina Gdynia uczestniczy w Europejskim Dniu bez Samochodu, w którym zmotoryzowani mieszkańcy Gdyni są szczególnie zachęcani do korzystania z alternatywnych środków transportu, takich jak komunikacja miejska i rower. Poprzez kampanie takie jak Dzień bez Samochodu dążymy do zmniejszenia uciążliwości związanych z ruchem samochodowym i zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.
Pragniemy dać osobom już korzystającym ze środków transportu miejskiego poczucie wyróżnienia i uświadomić wszystkich, że to oni razem z pieszymi i rowerzystami kształtują nowoczesne, europejskie i proekologiczne wzorce zachowań.
Mamy nadzieję zachęcić zmotoryzowanych mieszkańców do częstszego podróżowania komunikacją miejską.
W Dniu Bez Samochodu, podobnie jak w roku ubiegłym, uczestniczy również PKP. Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. SKM proponuje wszystkim posiadaczom samochodów, motocykli, skuterów, którzy zrezygnują w dniu 22 września z poruszania się tymi środkami lokomocji, na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego / polisy ubezpieczeniowej OC, zakupienie jednorazowego biletu SKM w cenie 1 grosza.
Uczestnicy Kampanii będą mogli wziąć również udział w konkursie, w którym nagrodą będzie dziesięć losowanych biletów miesięcznych na miesiąc październik na trasie TCZEW – SŁUPSK.
Regulamin konkursu SKM opublikowano na stronie internetowej www.skm.pkp.pl
W ramach kampanii Urząd Miasta wraz z ZKM organizuje konkurs dla posiadaczy biletów miesięcznych imiennych. Do wygrania jest 10 szt. biletów miesięcznych na okaziciela, ważnych na wszystkie linie komunikacyjne w sieci ZKM w Gdyni w październiku br. wraz z upominkami od miasta. Należy tylko podać trzy powody, dlaczego warto podróżować środkami komunikacji miejskiej. Spośród otrzymanych odpowiedzi zostanie wybranych 10 najciekawszych.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
Regulamin konkursu ZKM:
Odpowiedzi prosimy wysyłać e-mailem zatytułowanym „Konkurs - Dzień bez Samochodu” na adres: wydz.inzynierii_ruchu@gdynia.pl (z zeskanowanym imiennym biletem miesięcznym na wrzesień br.), lub wypełnić załączony kupon konkursowy i złożyć (z kserokopią biletu imiennego miesięcznego na wrzesień br.) w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Gdyni lub w Biurze Obsługi Klienta ZKM w Gdyni (ul. Władysława IV róg ul. Kilińskiego). Na odpowiedzi czekamy do 12.09 br, do godz. 19.
Nagrody zostaną przyznane przez komisję w składzie: Mariusz Józefowicz – ZKM, Marcin Gromadzki – ZKM, Alicja Pawłowska – Wydział Inżynierii ruchu UM Gdyni.
Lista osób nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie internetowej Miasta, ZKM w Gdyni i w Ratuszu 14.09 br. Nagrody zostaną wręczone uroczyście na konferencji prasowej w sali 105 w Urzędzie Miasta Gdyni w dniu 24 września br. o godz. 10.30. Ponadto zwycięskie odpowiedzi zostaną opublikowane w Ratuszu 14.09 br. i na stronie internetowej Miasta (www.gdynia.pl) oraz ZKM w Gdyni (www.zkmgdynia.pl).

Konkurs – Dzień bez Samochodu

Warto podróżować środkami komunikacji miejskiej, ponieważ:

1.

2.

3.

Imię i Nazwisko:

 

Telefon lub e-mail:

 

Podpis zgłaszającego:

 

Ocena Komisji:

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez organizatora konkursu (Ustawa o ochronie danych osobowych Dz.U.97 133 633 z dnia 29.08.1997r.)
 


 

ikona