Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
819 (428) 2007-09-07 - 2007-09-13

Scena 138 zaprasza młodych !

Od września rusza czwarty sezon Sceny 138. Jest to projekt edukacyjny umożliwiający młodym ludziom aktywny kontakt z teatrem, w ramach działających przez cały rok szkolny (akademicki) warsztatów artystycznych. Projekt realizuje Towarzystwo Miłośników Gdyni we współpracy z Teatrem Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni. Koordynatorem projektu jest reżyser Andrzej Mańkowski.
Każdy sezon Sceny 138 oznacza dla grup warsztatowych konieczność przygotowania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów dwóch kilkunastominutowych etiud warsztatowych. Etiudy te są następnie prezentowane na deskach dużej sceny Teatru Miejskiego w ramach „Wieczorów Etiud Warsztatowych Sceny 138”. W tym roku zapraszamy do uczestnictwa w następujących warsztatach:
- warsztaty aktorskie dla uczniów gimnazjów, szkół średnich i studentów prowadzi instruktor - Mariusz Żarnecki, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni
- warsztaty bębniarskie dla uczniów gimnazjów, szkół średnich i studentów instruktor - Sławek „Rodrigez” Porębski, znany trójmiejski muzyk- perkusjonista
- warsztaty teatru tańca dla uczniów szkół średnich i studentów instruktor - Ewa Lebiedzińska, tancerka i choreograf, absolwentka gdańskiej Szkoły Baletowej - warsztaty teatralne dla uczniów szkół średnich i studentów instruktor - Tomasz Podsiadły, aktor i reżyser związany z Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu - w poniedziałki. Odpłatność za uczestnictwo to 40 zł/m-nie. Uczestnicy projektu otrzymują w bonusie możliwość bezpłatnego oglądania wybranych spektakli z repertuaru Teatru Miejskiego w Gdyni, a także - również bezpłatnie - możliwość oglądania spektakli w ramach odbywającego się co roku w Gdyni Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port.
Spotkanie organizacyjne Sceny 138 odbędzie się w poniedziałek 10 września o godz. 18.00 na dużej scenie Teatru M

ikona