823 (432) 2007-10-05 - 2007-10-11

I Gdynia MTB Maraton - kolarski hit

W sobotę, 29 września br. odbył się I Gdynia MTB Maraton (maraton na rowerach górskich). Pierwsza tego typu impreza okazała się prawdziwym hitem! Na wzgórzach morenowych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wystartowało 125 osób! Na starcie zameldowali się kolarze z wielu zakątków Polski, byli reprezentanci Baszty Bytów, Floty Gdynia, gdyńskiego Treka oraz liczne grono amatorów. Trasa okazała się bardzo wymagająca i przysporzyła kolarzom sporo trudności.
Na krótszym 40 km dystansie wśród mężczyzn na pierwszej pozycji dojechał Łukasz Mudyn z bytowskiej Baszty, który wyprzedził lokalnego rywala z Rumi, Krzysztofa Drabika, za którym finiszował Robert Banach. Wśród pań, zwyciężyła Kinga Mudyn, która debiutowała na maratońskim dystansie. Druga do mety dojechała Monika Lange ze Skórcza. Na trzecim miejscu na podium uplasowała się Anna Świerkowicz z Gdańska.
Najwięcej emocji dostarczył główny wyścig rozegrany na niezwykle wymagającym 80 km dystansie, gdzie do ostatniego kilometra toczyła się zacięta walka. Bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Kaiser, legenda polskich kolarskich maratonów, zawodnik grupy zawodowej DHL Author, który pokonał Sławomira Wojciechowskiego, stałego bywalca maratonów rowerowych z Klubu Kolarskiego Trek Gdynia oraz Krzysztofa Krzywego zawodnika zawodowej grupy Dynatek.
Warto dodać, że zwycięzca potrzebował na pokonanie trasy 3 godziny 27 minut i 26 sekund. Na każdego zawodnika na mecie czekał pamiątkowy medal, ciepły posiłek a dla najlepszych cenne nagrody w postaci rejsów promem Stena Line do Szwecji, wejściówek do klubu bowlingowego oraz kursów tańca w Centrum Tańca Szczepan.

• ikonaOpublikowano: 04.10.2007 00:00

Autor: Aleksandra Krzymińska