824 (433) 2007-10-12 - 2007-10-18

Gdynianie na sportowym podium

W minioną sobotę 6.10.br. w hali Torwar w Warszawie odbył się IV Puchar Świata w Karate Tradycyjnym. Wzięło w nim udział ośmiu najlepszych na świecie zawodników i siedem zawodniczek, których dopingowało kilka tysięcy kibiców.
Pierwsze miejsce zajęła Polka Ilona Sakowicz, wygrywając w finale z Michelle Critch z Kanady. W ścisłej czołówce znalazł się także Piotr Kulczyński, który zdobył, po zaciętym pojedynku z Reuvenem Sharfem z Izraela, trzecią lokatę.
Polskich kibiców nie zawiodła także druga Polka, gdynianka Małgorzata Baranowska, która znalazła się w gronie trzech najlepszych na świecie zawodniczek. W walce o trzecie miejsce pokonała Kristinę Kaceviciute z Litwy.
Sukcesy Polaków są wyjątkowo cenne, bowiem Puchar Świata w Karate Tradycyjnym to największe wydarzenie tej sztuki walki na świecie i jedno z największych wydarzeń sportowych w tym roku w Polsce.
***
Podczas XXIX Mistrzostw Świata w Siłowaniu na Ręce w Bułgarii dwa medale (miejsce drugie w kategorii junior powyżej 80 kg na rękę lewą i prawą) wywalczył reprezentant gdyńskiego klubu UKS Złoty Tur Gdynia - Grzegorz Nowak.
Medaliści XXIX Mistrzostw Świata - Bułgaria 2007:
- srebro: Grzegorz Nowak (Gdynia) w kategorii junior, lewa ręka powyżej 80 kg
- srebro: Grzegorz Nowak (Gdynia) w kategorii junior, prawa ręka powyżej 80 kg
- brąz: Bartosz Jakubowski (Choszczno) w kategorii osób niepełnosprawnych, lewa ręka do 90 kg.
- brąz: Karolina Szafran (Koszalin) w kategorii juniorki, prawa ręka powyżej 70 kg.

• ikonaOpublikowano: 11.10.2007 00:00

Autor: Aleksandra Krzymińska