826 (435) 2007-10-26 - 2007-11-08

Wiadomości sportowe

W dniach 22-23.09.07 r. odbyły się na basenie Akademii Morskiej II Morskie Mistrzostwa Masters Gdynia 2007 w pływaniu.
W zawodach uczestniczyło 131 mastersów z 30 klubów, w tym z Francji, Niemiec, Rosji i Polski. Na drugim miejscu, licząca 21 zawodników, uplasowała się grupa Gdynia Masters, zdobywając 17 złotych, 23 srebrnych i 13 brązowych medali, zaś na trzecim Olimpia Poznań, która łącznie zdobyła 43 medale, w tym 17 złotych.
Najlepsi i najstarsi zawodnicy otrzymali puchary Prezydenta Miasta Gdyni: Grażyna Cabaj-Drela z Olimpii Poznań, wielokrotna rekordzistka Polski, Władysław Buczkowski z Weteran Zabrze, Wacława Wilczyńska z Masters Bydgoszcz i Władysław Tarwiński z Leszna.
Najlepszymi zawodnikami w grupie Gdynia Masters byli: Katarzyna Mazurek, Witosława Olechnicka, Krzysztof Tarasek i Dariusz Gorbaczow.
W zawodach nie brał udziału nasz najlepszy zawodnik Józef Klukowski, rekordzista Europy w stylu klasycznym, który w tym czasie uczestniczył w jubileuszu 85-lecia Polskiego Związku Pływackiego w Warszawie i jako jedyny, aktualny rekordzista Europy z mastersów, został uhonorowany medalem za osiągnięcia sportowe.
***
13.10.2007 w Krynicy Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów (do lat 15) w Kick-Boxingu w Semi i Light -Contact.
Klub kick-boxingu „Maximus" z Gdyni reprezentowało 3 zawodników.
II miejsce i tytuł vice Mistrza Polski w light-contact w kategorii wagowej do 63 kg zdobył Kamil Labuda, który kolejno pokonał: Jakuba Ruchałę z Krynicy w drugiej walce Krystiana Oślizło z Pstrągowa a w finale uległ po wyrównanej walce Kamilowi Ruta z Wołomina.
Dwa III m czyli brązowe medale w Semi i Light -Contact zdobył Mateusz Chojnacki w kategorii wagowej + 69 kg.
Miejsce (5-8) zdobył Patryk Maciejewski -69 kg, który pechowo doznał kontuzji stopy na samym początku walki i przez decyzje lekarza nie mógł jej ukończyć.
Gdyńską sekcję Klubu Kick-Boxigu „MAXIMUS" wspiera miasto Gdynia.

• ikonaOpublikowano: 25.10.2007 00:00

Autor: Aleksandra Krzymińska