837 (446) 2008-01-25 - 2008-01-31

Konkurs dla twórczych dzieci - Wyspa Zagadek

Już po raz ósmy Stowarzyszenie Twórcze i Edukacyjne Wyspa jest organizatorem konkursu Wyspa Zagadek. Trwa pierwszy etap konkursu. Organizatorzy czekają na zgłoszenia dzieci ze szkół z młodszej grupy wiekowej.
Do 8 marca 2008 roku trzeba przesłać prace na adres: Biuro Organizacyjne - Konkursu Wyspa Zagadek, 81-361 Gdynia, ul. Zgoda 8 (prosimy o podanie na pracach pisemnych swojego adresu).
Konkurs ma na celu zainspirowanie uczniów twórczym myśleniem. Dzieci powinny napisać przemyślane odpowiedzi na pytania konkursowe i przesłać je na adres biura Konkursu Wyspa Zagadek. Prace można wzbogacić rysunkami lub zdjęciami.
Oto pytania kwalifikacyjne pierwszego etapu:
1. Kim jesteś? Spróbuj opisać siebie, a w odpowiedzi możesz podać jedno lub kilka zdarzeń ze swojego życia, które odpowiedzą na to pytanie .
2. Sprawdź, jak smakują potrawy, kiedy masz zamknięte oczy i /lub zamknięty nos? Opisz swoje doznania.
3. Jak Twoim zdaniem doszło do tego, że każdy człowiek ma nazwisko?
4. Co się dzieje w czasie gotowania wody? Doświadczenie wykonaj w otwartym naczyniu pod opieką dorosłego, ale wyniki obserwacji zapisz samodzielnie.
5. Jesteś jak Robinson Cruzoe na wyspie. W jaki sposób będziesz się bronił(a) przed zimnymi nocami? Opisz skonstruowany przez Ciebie model urządzenia.
6. Napisz jak przebiegała Twoja praca i jak doszło do napisania odpowiedzi?
W przypadku zakwalifikowania pracy uczniowie otrzymają zaproszenie do następnego etapu. Terminy zostaną podane po sprawdzeniu prac z pierwszego etapu.
Nagrodą dla laureatów finałów krajowych będzie wyjazd do szwedzkiego Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.
Autorem konkursu jest Marian Chwastniewski, a opiekę naukową sprawuje profesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Teresa Bauman.
Dodajmy, że w ubiegłym roku na konkurs wpłynęło 1200 prac, z czego aż 600 od gdyńskich dzieci. Więcej o konkursie na stronie: www.wyspa.org.pl

  • ikonaOpublikowano: 24.01.2008 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona