857 (456) 2008-06-13 - 2008-06-19

Czerwiec Aktywnych Społeczności - czyli MOPS dla najmłodszych…

W najbliższym czasie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, w ramach ogólnopolskiej kampanii Czerwiec Aktywnych Społeczności 2008' przygotował kilka propozycji dla mieszkańców naszego miasta.
W sobotę, 14.06. w godz. 11.00 - 15.00, na terenie Zespołu Pałacowego Kolibki, odbędzie się festyn rodzinny. Impreza integracyjna, w której wezmą udział m.in. dzieci, młodzież, osoby starsze (z klubu seniora, przy ul. Orłowskiej) i osoby niepełnosprawne (ze stowarzyszenia „Cisza") zapowiada się niezwykle interesująco. Organizatorzy przygotowali wiele gier i zabaw sportowych, konkursów i nagród. Nie zabraknie ogniska i występów artystycznych (zagra zespół muzyczny ze SP nr 8, przy ul. Orłowskiej). Wskazany jest strój sportowy i chęć do zabawy. Organizatorami imprezy są DOPS nr 1 i Klub 8 Wspaniałych z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych.
W środę, 18.06, 35 dzieciaków, w wieku 7-12 lat, z rodzin objętych pomocą ośrodka, wybierze się do Centrum Zabaw dla Dzieci „Kids Land". Na uczestników imprezy będą czekały m.in. zabawy ruchowe, niespodzianki w kąciku lustrzanym i konkursy w kąciku plastycznym. Ponadto dzieci mogą liczyć na ciepły poczęstunek oraz upominki. Organizatorem imprezy, która potrwa od godz. 15.00 do 19.00, jest DOPS nr 2.
Z kolei w czwartek, 19.06. o godz. 16.30 dzieci, w wieku 9-13 lat, również z rodzin objętych pomocą ośrodka, wybiorą się do kina Silver Screen. Wycieczka, oprócz projekcji filmu, przewiduje również gorący i zimny poczęstunek oraz upominki. Organizatorem kinowej eskapady jest DOPS nr 2.
Natomiast od 15 czerwca, w siedzibie dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej nr 4, przy ul. Abrahama 59, rozpoczną się akcje „Wymiana podręczników szkolnych" i „Zeszyt dla ucznia". W każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, w godz. 9.00 -15.00, będzie można wymienić podręczniki szkolne (tzn. oddać niepotrzebne książki i wybrać te, do następnej klasy). „Zeszyt dla ucznia" to inicjatywa polegająca na pozyskiwaniu od osób prywatnych i firm artykułów szkolnych (m.in. długopisów, zeszytów, kredek, plecaków itp.) i przekazanie ich dzieciom z ubogich rodzin. Projekt jest realizowany przy wsparciu wolontariuszy MOPS.
Jak co roku jednym z celów kampanii „Czerwiec Aktywnych Społeczności" jest zebranie i udostępnienie w przystępny sposób szerokiej oferty programowej, wspierającej rozwój społeczności lokalnych i obejmujących różne dziedziny aktywności: kulturę, sferę socjalną, samorządność, filantropię, ekonomię, ekologię, młodzież i seniorów.

ikona