Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
865 (464) 2008-08-14 - 2008-08-21

Eric Clapton w Gdyni

14 sierpnia (czwartek) o godz. 20.00 na wielkiej estradzie, ustawionej „twarzą" do morza na Molo Południowym w Gdyni (potocznie lecz błędnie nazywanym Skwerem Kościuszki, choć nasz piękny Śkwer kończy się na... fontannie, czyli tu gdzie niegdyś był brzeg morski, a potem to już Molo i al. Jana Pawła II:)) wystąpi gwiazda światowego formatu - Eric Clapton - brytyjski muzyk rockowy i bluesowy, wirtuoz gitary, kompozytor, wokalista.
Przed występem Erica Claptona publiczności zaprezentuje się (o 18.30) zespół Dżem, który został wybrany przez Erica Claptona na podstawie przesłanych płyt demo i zaproszony do udziału w koncercie.
Oczywiście - bardzo ważna jest jakość dźwięku - nagłośnienie ma być takie, aby w każdym miejscu widowni muzyka była doskonale słyszalna.
Czwartkowy koncert będzie zabezpieczany przez około 400 ochroniarzy, a także służby miejskie, Policję i inne służby mundurowe...
UWAGA!
Bramy będą już otwarte o godz. 15.00. Na teren koncertu nie można wnosić żadnych napojów -puszek, butelek oraz sprzętu audiowizualnego, zwłaszcza aparatów z dużym obiektywem. Na końcu Skweru Kościuszki będzie utworzona specjalna strefa gastronomiczna z jedzeniem i napojami.
W dniu koncertu Claptona będą utrudnienia w ruchu drogowym i pieszych, gdyż zostanie zamknięta al. Jana Pawła II od rana do wieczora - do końca koncertu.
Więcej informacji na stronie internetowej organizatora: www.livenation.pl
Po zakończeniu koncertu Erica Claptona, ok. godz. 22.30, uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów i trolejbusów na liniach:
Przystanek tymczasowy przy Skwerze Kościuszki:
- 23 w kierunku Kaczych Buków, przez Redłowo, Karwiny, Dąbrowę;
- 150 w kierunku Oksywia, przez Plac Kaszubski, Obłuże;
- 160 w kierunku Chwarzna, przez Witomino;
- 194 w kierunku Pogórza Górnego, przez Plac Kaszubski, Obłuże.
Przystanek „Plac Kaszubski" przy ul. Świętojańskiej:
- 25 w kierunku Cisowy, przez Grabówek, Chylonię;
- 28 w kierunku Pustek Cisowskich, przez Grabówek, Chylonię.

Eric Clapton- plakat

ikona