Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
865 (464) 2008-08-14 - 2008-08-21

Hokej dla najmłodszych

Hokeista Bartłomiej Wróbel, zawodnik Energa Stoczniowiec Gdańsk, otwiera w Gdyni pierwszy w mieście Uczniowski Klub Hokejowy. Klub będzie działał przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni.
Zajęcia z hokeja będą się odbywały od września, w poniedziałki i czwartki, od godz. 16.00 do 17.00.
Aktualnie w MDK trwają już zapisy dla młodych hokeistów (tylko chłopców) w wieku od 5 do 12 lat. Początkowo grupa będzie liczyć zaledwie 25 chłopców. Przy zgłoszeniach brane będą pod uwagę także predyspozycje fizyczne młodych przyszłych hokeistów jak np. wzrost, budowa ciała, które są istotne przy uprawianiu tego ciężkiego i wymagającego sportu. Opłata za miesiąc zajęć z hokeja wyniesie 5 złotych.
We wrześniu rozpoczną się zajęcia, najpierw na rolkach „na sucho", aby następnie już w łyżwach zacząć trening w listopadzie, kiedy zostanie utworzone sztuczne lodowisko przy MDK.
Ze względu na małą liczbę sprzętu- kask z kratką, łyżwy, ochraniacze -część młodych hokeistów będzie musiała zaopatrzyć się we własnym zakresie. Organizatorzy jednak liczą, że dzięki wsparciu sponsorów, a także dotacjom z Ministerstwa Sportu, z czasem będzie możliwe zakupienie podstawowego ekwipunku dla wszystkich.
W ramach nauki hokeja w uczniowskim Klubie Hokejowym przewiduje się także wycieczki na treningi Stoczniowca Gdańsk oraz organizacje turniejów hokejowych, który najbliższy ma już się odbyć w grudniu.
Więcej informacji u organizatora Bartłomieja Wróbla pod numerem telefonu: 0 510 55 82 18.

ikona