872 (471) 2008-10-03 - 2008-10-09

Gdyński SKF „Korsarz” w I lidze szachowej!

W rywalizacji 35 drużyn II ligi szachowej w Ustroniu Śląskim po wspaniałym finiszu - czterech kolejnych zwycięstwach, w tym z liderem II ligi - SKF „Korsarz" zdobył 13 pkt zajmując III miejsce premiowane awansem do I ligi Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów 2009 r.
SKF „Korsarz"" działający przy Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera" ten sukces uzyskał w składzie:
***
Z kolei w rozegranych Mistrzostwach Świata w rozwiązywaniu zadań szachowych zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Korsarz" działającego przy Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera" odnieśli kolejny sukces. GM Piotr Murdzia został Mistrzem Świata wyprzedzając GM Georgy Evseeva (Rosja) oraz GM Michaela Pfannkuche (Niemcy). W rozgrywkach drużynowych reprezentacja Polski w składzie: Piotr Murdzia, Bogusz Piliczewski, Zbigniew Szczep zdobyła brązowy medal.
Rok 2008 zapisuje się pasmem sukcesów zawodników „Korsarza", m.in. w Antalii (Turcja) GM Piotr Murdzia wywalczył indywidualny tytuł Mistrza Europy, a wraz z Boguszem Piliczewskim i Jackiem Stopą zdobyli brązowy medal drużynowo. Ponadto GM Piotr Murdzia wywalczył tytuł Międzynarodowego Mistrza Serbii, Wielkiej Brytanii, wygrał turniej w Moskwie.