Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
881 (481) 2008-12-05 - 2008-12-11

Gdyński Dzień Kultury dla młodych

Już blisko 100 młodych ludzi z całego województwa pomorskiego zapowiedziało udział w „Dniu Kultury 11 grudnia 2008r.
„Dzień Kultury" będzie spotkaniem organizacji i grup młodzieżowych, osób aktywnych, które realizują swoje zainteresowania lub działają dla dobra innych. Spotkanie organizuje Centrum Współpracy Młodzieży.
Celem spotkania będzie przede wszystkim przedstawienie młodzieży możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez spotkania z różnymi kulturami.
Pierwsza część to zapoznanie się z innymi organizacjami i aktywnymi ludźmi z województwa pomorskiego, spotkanie z prezydentem Gdyni oraz prezentacja wolontariuszy zagranicznych z Austrii, Gruzji, Niemiec, Turcji i Ukrainy.
Druga część to warsztaty międzykulturowe:
a) Muzyka i instrumenty świata; każdy z uczestników będzie mógł poznać rytmy i dźwięki m.in. z Afryki, Ameryki Południowej oraz osobiście zagrać na instrumentach z tamtych regionów.
Prowadzący Jakub Noga i Tomasz Antonowicz.
b) Kenia i Maroko - podróże do kultury; uczestnicy będą mieć niepowtarzalną możliwość poznania kultury, religii i rytuałów afrykańskich. Poza muzyką i zdjęciami będzie można nauczyć się parzenia marokańskiej kawy, zasmakować przysmaków z tegoż kraju oraz nauczyć się podstaw języka arabskiego.
Prowadzący Martyna Skura, Maciej Skowron, Karol Bruchman.
c) Taniec ognia - niezwykłe warsztaty i pokazy tańca ujarzmiana żywiołu ognia, wywodzące się z Nowej Zelandii - prowadzący Zespół Mammado.
d) Prezentacja wolontariuszy Wolontariatu Europejskiego - podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z wolontariuszami z Austrii, Gruzji, Niemiec, Turcji i Ukrainy. Wolontariusze przygotują gry i zabawy prezentujące ich kraje oraz inne ciekawe propozycje.
e) Joga - zajęcia dot. filozofii i praktyki jogi - uczestnicy będą mieli okazję zaznajomić się ze starożytnym, wywodzącym się z Indii, systemem indywidualnej praktyki.
Prowadząca Anna Haracz.
f) Edukacja międzykulturowa - zajęcia dotyczą postrzegania różnic międzykulturowych w sytuacji zetknięcia się z inną kulturą.
Prowadzące Małgorzata Kmicińska, Anna Nowak - Nadbałtyckie Stowarzyszenie Trans-Misja.
Szczegółowe informacje: www.cwm.org.pl.

ikona