881 (481) 2008-12-05 - 2008-12-11

Gdyńskie Mikołajki tuż, tuż...

Do gdyńskich dzieciaków Święty Mikołaj przybędzie z furą prezentów i rozmaitych niespodzianek.
Lista atrakcji jest bardzo długa.
***
Najwcześniej - 5 grudnia (piątek) Mikołaj zagości u dzieci z rodzinnych domów dziecka i w Domu Samotnej Matki. W rolę św. Mikołaja wcieli się tu Prezydent Gdyni, który wręczy upominki dzieciom, a także odwiedzi Dom Samotnej Matki w Gdyni.
Specjalnie na tę okazję mieszkanki domu przygotowały przedstawienie świąteczne.
***
Osiedlowy Klub Kultury S.M. „BAŁTYK" przy ul. Narcyzowej 1 oraz Rada Dzielnicy „Witomino Radiostacja" zaprasza dzieci 5.12.2008r o godz. 17.00, na Zabawę Mikołajkową pełną atrakcji!
W programie: konkursy z nagrodami, pokaz iluzji i wizyta Mikołaja. Bliższe informacje: tel.: (058) 624 12 91.
***
Święty Mikołaj zagości też w gdyńskich bibliotekach!
Spotkania mikołajkowe już się rozpoczęły 4 grudnia i trwać będą przez cały tydzień w kilku filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.
W programie: m.in. głośne czytanie bajki o Mikołaju, rozwiązywanie quizów i zagadek świątecznych, własnoręczne przygotowywanie ozdób świątecznych czy pisanie wierszyków o świętach...
I tak:
Filia nr 18 Chylonia, ul. Kartuska 20 - 6 grudnia, godz. 12.00
Filia nr 2 Śródmieście, ul. Żeromskiego 36 - 5 grudnia, godz.17.00
Filia nr 14 Karwiny, ul. Brzechwy 3/5 - 5 grudnia, godz. 17.00
Filia nr 1 Obłuże, ul. Boisko 6 - 8 grudnia, godz.15.00
Filia nr 12 Chylonia, ul. Św. Mikołaja 33 - 6 grudnia, godz. 12.00
Filia nr 10 Wzgórze Św. Maksymiliana, ul. Bp. Dominika - 6 grudnia, godz. 12.00
Filia nr 3 Grabówek, ul. Morska 113 - 8 grudnia, godz. 17.00
Wstęp wolny!
Więcej informacji na www.mbpgdynia.pl
***
Dokładnie zaś 6 grudnia (sobota) od godz. 16.00 do ok. 19.30, przy lodowisku Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni odbędzie się największa zabawa mikołajkowa w mieście!
Zanim się zacznie, przy MDK od godz. 12.00 do 19.00 trwać będzie Kiermasz Świąteczny - wyjątkowa okazja do kupienia oryginalnych świątecznych upominków.
A jak już zapadnie zmierzch, o godz. 16.00, na specjalnie zbudowanej estradzie pojawią się Muminki a wraz z nimi sam Mikołaj z prezentami.
Muminki zaproszą wszystkich do familijnej zabawy, czyli piosenki, konkursy, zagadki, specjalny program gier i zabaw na lodowisku - Mikołajki na sportowo..
Św. Mikołaja powita i jak co roku przyjdzie mu w sukurs - prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który uroczyście zapali światła na wielkiej choince - przed Urzędem Miasta i tej przy lodowisku, a także iluminacje na ozdobach, wzdłuż ulicy Świętojańskiej, 10 Lutego i Starowiejskiej.
To będzie początek zabawy! Zatem - warto przyjść punktualnie o godz. 16.00!
Przypominamy, że MDK znajduje się przy ul. Bema 33 w Gdyni.
Mikołaki w Gdyni

***
Z okazji Mikołajek dla najmłodszych atrakcja w Klubie Filmowym przy ul. Waszyngtona 1 - bezpłatne pokazy animowanego filmu „Piotruś i wilk", nagrodzonego Oscarem.
Projekcje odbędą się 6 i 7 grudnia o godz. 10.30, 12.00, 13.30, 15.00 i 16.30.
UWAGA - bezpłatne zaproszenia na film są do odbioru w Biurze Prezydenta UM Gdyni (pokój 114 Ip), do piątku 5 grudnia w godz. 8.00-16.00.
***
Jeszcze inną mikołajkową uciechę, zwłaszcza dla dzieciaków uwielbiających ruch i dreszczyk bezpiecznych emocji - przygotował Adventure Park w Kolibkach
6 grudnia (sobota) od godz. 9.00 do zmierzchu w Kolibki Adventure Park dla dzieci udostępnione będą wszystkie atrakcje!
Najmłodsi - do piętnastu lat - będą mogli nieodpłatnie, jednorazowo skorzystać z jazdy quadem, samochodem terenowym, wyzwań parku linowego, wspinaczki po ściance czy strzelnicy. Rozpalone zostaną ogniska i przygotowane kiełbaski dla wszystkich przybyłych gości.
Czujne oko instruktorów - Mikołajów zapewni niezapomniane wrażenia i bezpieczeństwo uczestników zabawy.
Szczegóły: www.adventurepark.pl
***
Nie zapomniał o najmłodszych Mikołaj z Akwarium Gdyńskiego!
6 grudnia (sobota) w godz.11.00 - 14.00 w Akwarium Gdyńskim zaprasza na konkursy z nagrodami, gry i zabawy, które poprowadzą aktorzy.
Zabawa rozpoczynać się będzie co godzinę - o godz.11.00, 12.00 i 13.00.
W trakcie godzinnej imprezy Mikołaj będzie rozdawał prezenty, przygotowane uprzednio przez pomocników.
Ponadto dla starszych dzieci oraz dorosłych w Sali Kinowej co godzinę będzie wyświetlany film „Na nartach do krainy św. Mikołaja - wyprawa polarna do Laponii".
***
Już od rana, w sobotę 6 grudnia (sobota) w gdyńskim Centrum EXPERYMENT odbywać się będą Mikołajki Naukowe.
Od godz. 10.00 do 16.00, organizatorzy zapraszają dzieci do wykonania bombek, które będą mogły wymienić u Mikołaja na niespodzianki.
Bombki zawisną na choince Centrum Nauki EXPERYMENT.
Więcej szczegółów na stronie: http://www.experyment.gdynia.pl/pl lub pod numerem telefonu (058) 735 11 37/38
***
7 grudnia (niedziela) Gdynia gościć będzie mikołajów na motorach, dokładniej zaś na motocyklach, skuterach i quadach!
Warto wiedzieć, że wszystko zaczęło się pięć lat temu z inicjatywy grupki entuzjastów z Gdyni - od przejazdu... 9 zmotoryzowanych Mikołajów. Ci sami organizatorzy liczą, że w tym roku zostanie pobity zeszłoroczny rekord na miarę Europy, kiedy to w blisko 5-kilometrowej kawalkadzie wzięło udział blisko 800 zmotoryzowanych Mikołajów z całej Polski...
A zatem w tym roku czekamy na 1000 Mikołajów! To dopiero będzie widok! Także z lotu ptaka...
Publiczność, a zwłaszcza najmłodszych, organizatorzy zapraszają, w niedzielę, o godz. 12.00 na Skwer Kościuszki (a raczej al. Jana Pawła II, przy Akwarium Gdyńskim), gdyż w samo południe rozpoczną się tu moto- mikołajkowe zabawy, konkursy, występy artystyczne.
Natomiast o godz. 13.00 pojawi się tu Wielka Parada Mikołajów na Motocyklach!
Zimowi Jeźdźcy wszyscy w czerwonych strojach, przejadą na skuterach, motorach i quadach gdyńskimi ulicami.
Dla Mikołajów zostaną ogłoszone konkursy w 5 kategoriach:
· najwyższa, jednorazowa wpłata na Dzieło Motocyklowego Świętego Mikołaja
· najdłuższa trasa dojazdowa na mikołajową Imprezę
· najliczniejsza grupa mikołajowo-motocyklowa spoza Trójmiasta
· najładniej udekorowany motocykl
· najładniejsza Śnieżynka.
Parada ma cel charytatywny. Środki wpłacone przez zmotoryzowanych Mikołajów przekazane będą do dwóch wybranych szkół (jedna z Gdańska a druga z Gdyni), aby dofinansować posiłki dla dzieci z biedniejszych rodzin.
W zeszłym roku w paradzie Mikołaje na Motorach udział wzięło aż 757 uczestników, a zebrane pieniądze przeznaczono na 1 tonę słodyczy dla dzieci oraz dofinansowano uboższym dzieciom 3100 obiadów szkolnych. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Mikołaje na Motocyklach, a patronem honorowym Prezydent Gdyni.
W tym roku impreza odbędzie się tylko do Gdyni, ze względu na remonty w Sopocie a w Gdańsku zmiany w organizacji ruchu z powodu przyjazdu bardzo szacownych gości ze świata na obchody 25-lecia przyznania Pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie. Mikołaje
 przejadą następującymi dzielnicami Gdyni: Orłowo, Redłowo, Obłuże, Oksywie, Grabówek do centrum miasta na Skwer Kościuszki.

Mikołaje na motocyklach i quadach

ikona