889 (489) 2009-02-13 - 2009-02-19

„Czas Gdyni” za najlepsze inwestycje 2008 roku

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta 10.02 wręczono Nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta - „Czas Gdyni" za najlepszą gdyńską inwestycję roku 2008.
Przyznawana jest ona co roku gdyńskim inwestorom, osobom fizycznym lub prawnym, którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju miasta w minionym roku.
NAGRODĘ „CZAS GDYNI" za najlepszą inwestycję roku 2008 otrzymała Firma ALLCON S. A. za 2 budynki biurowe „Łużycka Office Park".
Zamierzeniem inwestora jest wzniesienie w jednym miejscu, przy ul. Łużyckiej zespołu 5 budynków biurowych, pod wspólną nazwą „Łużycka Office Park". Na koniec 2008 roku oddano dwa z nich, trzeci i czwarty są już wykańczane. Budynki charakteryzuje elegancka forma architektoniczna o horyzontalnym układzie i prostych krawędziach, która została osiągnięta poprzez zastosowanie dużych przeszklonych płaszczyzn, kamienia naturalnego oraz elementów ze stali nierdzewnej. W efekcie osiągnięto całkowitą spójność wnętrza i zewnętrza, zgodność wyrazu architektonicznego z przeznaczeniem obiektów. Całość prezentuje spójność formalna architektury budynków, elementów małej architektury i urządzenia terenu, a również wysoka jakość wykonawstwa budowlanego i rozwiązań detalu.
Dzięki tej realizacji ulica Łużycka staje się definitywnie jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla wymagającego biznesu, gdyńskiego i nie tylko.
Autorem projektu jest mgr inż. arch. Krzysztof Gryczyński.
Kapituła przyznała również trzy, równorzędne wyróżnienia:
- Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. za budynek biurowy przy ul. Janka Wiśniewskiego 31. Nowoczesny sześciokondygnacyjny budynek biurowy, przekryty płaskim dachem, któremu reprezentacyjny charakter nadaje prosta forma bryły z przeszkloną fasadą wykończoną elementami dekoracyjnymi w formie stalowych żaluzji. Jest jednym z pierwszych elementów realizacji planowanej tzw. Platformy Logistyczno-Dystrybucyjnej w Porcie Gdynia. Autorem projektu jest mgr inż. arch. Rafał Ickiewicz.
- SKOK Stefczyka za budynek biurowo - usługowy przy ul. Legionów. Bryłę budynku cechuje odwaga, czytelny zamysł i duża zręczność architekta. Można ją podziwiać z wielu miejsc w Gdyni, gdyż umieszczona jest na wyeksponowanym stoku redłowskiego wzgórza, górując nad znaczną częścią alei Zwycięstwa. Projekt obiektu powstał w gdyńskiej pracowni CKK Architekci, zaś jego autorem jest architekt Jan Kozłowski.
- firma BARA sp. z o.o. za Hotel Hotton przy ul. Św. Piotra w Gdyni. Inwestycja jest pozytywnym przykładem przekształceń przestrzennych i gospodarczych, w wyniku których postępuje rewitalizacja dawnych terenów przemysłowych. Projekt inwestycji był dofinansowany w ramach Programu Phare 2002 - Program Rozwoju Przedsiębiorstw.
Autorem projektu jest mgr inż. arch. Ryszard Domaracki z gdyńskiej firmy ECG „Orbital"

ikona