896 (496) 2009-04-03 - 2009-04-09

Gdyńskie Dni Skupienia

Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź i Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zapraszają na Dni Skupienia. W programie obchodów:
- 3 kwietnia (piątek) godzina 20.00 - 22.00 Droga Krzyżowa ulicami Gdyni (z kościoła NMP Królowej Polski na Kamienną Górę) pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia
- 4 kwietnia (sobota) godzina 19.30 Koncert w rocznicę śmierci Jana Pawła II. W programie „Pasja według św. Mateusza" Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu solistów i zespołów studenckich Wydziału Wokalno-Aktorskiego oraz Studenckiej Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyrekcją Paula Esswooda. Kościół NMP Królowej Polski - wstęp wolny. 
- do 10 kwietnia - Wystawa zdjęć Jana Pawła II „Szukałem was i teraz przyszliście do mnie" w Galerii „Ratusz" w Urzędzie Miasta Gdyni (I piętro), następnie od 15 do 30 kwietnia w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych oraz w Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja 27/31)
Uwaga! 3 kwietnia w związku z Drogą Krzyżową nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Od godz. 20.00 do 22.00 zamknięte będą ulice: Legionów od al. Piłsudskiego, al. Marsz. Piłsudskiego, Świętojańska, z ruchu wyłączone będą także ulice na Kamiennej Górze (Siemiradzkiego, Skargi i Mickiewicza). Po przejściu Drogi Krzyżowej ulice sukcesywnie będą otwierane dla ruchu.Wstrzymany będzie ruch trolejbusów i autobusów komunikacji miejskiej,

ikona