896 (496) 2009-04-03 - 2009-04-09

Najlepsze młode siatkarki...

W poniedziałek 23 marca, po blisko trzech miesiącach rywalizacji, zakończyły się rozgrywki II ligi szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. Zawody odbywały się na obiektach Liceum i Gimnazjum Jezuitów, a ich stawką był awans do przyszłorocznych rozgrywek I ligi.
Do rozgrywek przystąpiło osiem reprezentacji, które od samego początku zacięcie walczyły o pierwsze, a zarazem jedyne premiowane awansem miejsce. Do samego końca nie było wiadomo, który z zespołów okaże się najlepszy. Poziom był wyrównany a losy wielu spotkań ważyły się do ostatniej piłki.
Niemniej jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Została nim reprezentacja IV LO, która za swoimi plecami pozostawiła dzielnie walczące do ostatniego spotkania dziewczęta z II LO. Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły: V LO - 3 m, I ALO - 4 m, OL Jezuitów - 5 m, X LO - 6 m, XII LO - 7 m, OL Katolickie - 8 m.
Imprezę wspomagał, dyrektor szkoły o. Michał Gutkowski SJ, którego pomoc przy organizacji była nieoceniona.
Na szczególne wyrazy uznania zasługuje również sędzia główny a zarazem bezpośredni organizator zawodów Roman Grycewicz, a także nauczyciele wychowania fizycznego uczący na co dzień w OL Jezuitów.
Organizatorzy:
Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji
Liceum i Gimnazjum Jezuitów w Gdyni.

ikona