896 (496) 2009-04-03 - 2009-04-09

Zwierzę nie jest zabawką

W dniach 18, 19, 25 i 26 marca w ramach warsztatów „Zwierzę nie jest zabawką", organizowanych przez Gdyńskie Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom, uczniowie Gimnazjów nr 1, 4 i 11 oraz SP nr 29 dostarczyli do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo" w Gdyni kilkadziesiąt kilogramów karmy, koce i miski dla zwierząt. Największą ilość darów dostarczyła młodzież z Gimnazjum nr 11.
Przedstawiciele Schroniska przekazali uczniom wiedzę o losie porzuconych zwierząt, zasadach ich adopcji i odpowiedzialności za zwierzęta domowe. Następnie w Klinice Weterynaryjnej w Gdyni Redłowie uczniowie spotkali się z lekarzami weterynarii, którzy opowiedzieli o swojej pracy, o metodach leczenia zwierząt i prawidłowej opiece nad zwierzętami domowymi.
28 marca, podczas dni otwartych szkoły, w Gimnazjum nr 1 odbyło sie spotkanie z psami „doktorami" z Fundacji „DOGTOR" i pogadanka na temat „Rola psa w życiu człowieka i człowieka w życiu psa". Opiekunowie psów ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej przy Komendzie Miejskiej PSP w Gdańsku zaprezentowali młodzieży pokaz umiejętności swoich psów oraz udostępnili film o akcjach ratowniczych z ich udziałem. 

ikona