976 (576) 2010-11-05 - 2010-11-11

Na zdrowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza na cykl prelekcji Jarosława Kłodzińskiego w ramach projektu „Zdrowie - dobry kurs".
Jarosław Kłodziński - mgr turystyki i rekreacji, technolog żywienia, mistrz kucharski, masażysta, judoka, instruktor nordic walking, nauczyciel akademicki, na pierwszym spotkaniu poradzi „Jak schudnąć 30 kg w 6 miesięcy bez efektu jo-jo" - dietetyka, stres a dieta, kaloryczność potraw.
Zapraszamy:
- 9 listopada 2010 r. (wtorek), godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1, ul. Boisko 6, Gdynia - Obłuże;
- 25 listopada 2010 r. (czwartek), godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 13, ul. Podchorążych 29 a, Gdynia - Oksywie.
Po prelekcjach degustacja zielonej herbaty. Zainteresowani będą mogli otrzymać osobistą dietę.
Program „Zdrowie - dobry kurs" został objęty honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.
Wstęp wolny!
***
FUNDACJA ZACHOWAJ ZDROWIE W SOBIE zaprasza 13 listopada 2010 o godz. 10.00 na spotkanie z cyklu „O profilaktyce przy muzyce" podczas którego będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania:
Czy palenie papierosów szkodzi? Co dzieje się w naszym organizmie, gdy palimy? Czy jesteśmy uzależnieni od nikotyny? Jak rzucić palenie?
Wykład poprowadzi dr hab. med. Alicja Siemińska z Kliniki Alergologii Katedry Pneumonologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
W programie również:
- pomiar smookolizerem stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu;
- test uzależnienia od tytoniu wg Fagerstroma;
- porady jak rzucić palenie;
- prezentacja multimedialna o nikotynizmie;
- w ramach profilaktyki chorób nowotworowych nauka samobadania piersi;
- pomiary ciśnienia tętniczego krwi;
- recital muzyczny.
Spotkanie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98-dawna zajezdnia trolejbusowa).
Od 15 listopada 2010 roku będzie obowiązywał całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych. Nowelizowana ustawa antynikotynowa wprowadza całkowity zakaz palenia w środkach transportu publicznego, w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci, przystankach komunikacji miejskiej. Zakazem palenia zostaną objęte także szkoły, zakłady opieki zdrowotnej, placówki oświaty i obiekty sportowe.
W związku z tym uczestnikom rozdane zostaną materiały informacyjne, w tym mapki z oznakowaniem miejsc, gdzie można się zabawić nie dając się zatruwać www.lokalbezpapierosa.pl (Gdańsk, Sopot, Gdynia) oraz specjalne broszury dotyczące palenia.
Projekt współfinansowany jest przez Urząd Miasta Gdyni.
Wstęp wolny.
***
VITA-MED Centrum Opieki Medycznej Sp. z o.o. w Gdyni, ul. Wejherowska 59, zaprasza na bezpłatne badania USG bioderek dla dzieci po ukończeniu drugiego miesiąca życia ( dla mieszkańców Gdyni). Rejestracja telefoniczna 58 664 39 19 lub osobista w pokoju nr 5.
***
Psychiatryczny Oddział Dzienny w Centrum Zdrowia Psychicznego w Gdyni przy ul. Traugutta 9 prowadzi bezpłatne zajęcia oraz leczenie osób chorujących na schizofrenię.
Zajęcia są prowadzone przez zespół psychologów, specjalistę psychiatrę, pedagoga, terapeutę zajęciowego. Odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 14.00. Tel. kontaktowy 58 620 81 70 wewn. 43 lub 36. Program zajęć obejmuje: psychoedukację, psychoterapię, psychorysunek, ćwiczenia relaksacyjne, muzykoterapię, zajęcia integracyjne, terapię zajęciową.
***
NZOZ VIP-MED Sp. z o.o. Poradnia Urologiczna w Gdyni, ul. Armii Krajowej 38 - 42, zaprasza pacjentów ubezpieczonych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu - rodzinnego), bardzo krótki czas oczekiwania na wizytę. Rejestracja telefoniczna 58 661 48 83 lub osobista.
***
Anonimowi Żarłocy wierzą, że kompulsywne jedzenie jest uzależnieniem, postępującą chorobą, która tak jak alkoholizm i inne uzależnienia może być powstrzymana. Anonimowi Żarłocy spotykają się w środy o godz. 17.30 w Klubie na tyłach CZP, ul. Traugutta 9 (w 1-szą środę miesiąca mityng otwarty - można przyjść z wiadomych tylko sobie powodów, nie trzeba utożsamiać się z problemem).
***
Gabinet Doradztwa Żywieniowego i Dietetyki w Gdyni, ul Warszawska 61/1 zaprasza na bezpłatne badanie w zakresie profilaktyki zdrowotnej i zapobiegania otyłości. Badanie obejmuje: elektroniczny pomiar zawartości tłuszczu w ciele i jego rozmieszczenie, procentową zawartość masy mięśniowej, określenie współczynnika BMI oraz metabolizmu spoczynkowego.
Rejestracja telefoniczna pod nr tel. 604 913 634 - w dni powszednie w godz. 10.00 do 17.00. 

ikona