992 (592) 2011-03-04 - 2011-03-10

XIII Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów oraz Kolosy 2010

W dniach 11 - 13 marca 2011 r. w hali Sportowo-Widowiskowej GDYNIA odbędą się XIII Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów oraz Kolosy 2010. 3500 miejsc (siedzących) dla publiczności na głównej sali, ponad 80 prelekcji oraz pełny przegląd najważniejszych polskich wypraw i wydarzeń eksploracyjnych ostatniego roku - KOLOSY to największa podróżnicza impreza w Polsce i jedna z największych na świecie. Wstęp wolny.
Pokazom zdjęć i filmów w nowoczesnej, przestronnej Hali Sportowo - Widowiskowej przy ul. Kazimierza Górskiego towarzyszyć będą: salon sprzętu i odzieży outdoorowej oraz Salon Mediów Podróżniczych, podczas którego będzie można kupić książki, prasę i przewodniki, porozmawiać z autorami i zdobyć autografy.
W sali seminaryjnej, na parterze Hali Sportowo - Widowiskowej „Gdynia", w holu głównym odbywać się będzie mały fotoplastykon oraz seminarium „Podróże trzeciego wieku".
Zwieńczeniem imprezy będzie ceremonia wręczenia Kolosów. Oprócz nagród w kategoriach podróże, alpinizm, żeglarstwo, eksploracja jaskiń i wyczyn roku, Kapituła przyzna również Super-Kolosa za całokształt osiągnięć oraz Nagrodę im. Andrzeja Zawady dla młodych podróżników, połączoną z grantem Prezydenta Gdyni na zorganizowanie wyprawy (15.000 zł).
Więcej informacji www.gdynia.pl/spotkania oraz www.kolosy.pl. Szczegółowy program imprezy przekażemy Państwu w Ratuszu nr 993, 11 marca 2011 r. 

Podróżnicy

ikona