Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
999 (599) 2011-04-22 - 2011-04-28

"RADAR" w MOPS wyczulony na potrzebujących

Na początku kwietnia 2011 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdyni swoją działalność rozpoczął Punkt Informacyjny - RADAR. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju sieci oparcia społecznego dla osób niepełnosprawnych w Gdyni.
 
Działalność Radaru dedykowana jest osobom po kryzysach psychicznych, niepełnosprawnym intelektualnie, ich rodzinom oraz wszystkim zainteresowanym szukającym pomocy dla siebie lub swoich bliskich. Działalność punktu obejmuje:
- udzielanie informacji o dostępnych formach wsparcia dla osób po kryzysach psychicznych, osób chorujących psychicznie, osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin;
- budowanie i aktualizowanie bazy organizacji i instytucji gdyńskiej sieci oparcia społecznego dla osób niepełnosprawnych;
- zbieranie danych o problemach klientów, celem precyzyjnej diagnozy ich potrzeb;
- upowszechnianie wiedzy i promowanie tematyki dotyczącej zdrowia psychicznego;
- animowanie działań na rzecz zdrowia psychicznego.

Jeżeli jesteś osobą chorującą, jeżeli problem dotyka Ciebie lub Twoich bliskich, jeżeli potrzebujesz informacji i nie wiesz gdzie się udać zadzwoń, tel.: 58 625 93 78, napisz maila: radar@mopsgdynia.pl lub przyjdź: Zespół ds. Wsparcia Seniorów i Osób Niepełnosprawnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdyni, ul. Grabowo 2 pokój 42, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 - 15.00.  

ikona