Aktualności

Finał I edycji konkursu "Zrób coś sensownego"

Opis alternatywny uzytkownicy/m.anuszek@gdynia.pl/Zrob Cos Sensownego part1 (103 of 119).jpg

26.04.2017 r.
24 kwietnia 2017 roku w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym odbył się finał I edycji konkursu "Zrób coś sensownego" skierowanego do gdyńskich gimnazjalistów i licealistów, organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Gdyni.
Uczestnicy mieli za zadanie przeprowadzić swój własny projekt społeczny mający poprawić sytuację w naszym społeczeństwie - w skrócie musieli oni zrobić coś sensownego. Konkurs okazał się wielkim sukcesem! Zgłosiło się do niego ponad 190 gdyńskich uczniów z 40 różnymi projektami społecznymi.
Suma ich wszystkich przełożyła się na ponad 2500 osób które otrzymały realną pomoc z tytułu ich preprowadzenia! Ostatecznie konkurs wygrały Natalia Płonka oraz Małgorzata Polak z VI LO, które prowadziły zajęcia z dziećmi nt. zdrowego odżywiania, a nagrodę publiczności otrzymał zespół z Gimnazjum nr 23 ( Wiktoria Hass, Karolina Czyż, Emilia Filipiak) który zaangażował się w pomoc dzieciom w Afryce.
Cały konkurs odbył się pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gdyni.
Jako koordynator projektu pragnę podziękować wszystkim Radnym Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni za aktywną pracę przy przygotowaniu całego konkursu!
Paweł Galiński