Aktualności

Dyplomanci z orkiestrą dla Gdyni

Muzycy na scenie. Dziewczyna w niebieskiej sukience

Wyjątkowa Niedziela Malomana // fot. Szkoła Muzyczna w Gdyni

Czerwiec to czas podsumowań szkolnych , również tych muzycznych. Niezwykły koncert będący zwieńczeniem współpracy Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdyni z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta odbył się niedawno w ramach „Niedzieli Melomana”. Po raz pierwszy w historii koncert w całości wypełniła muzyka grana przez młodych wirtuozów z Gdyni.


„Dyplomanci z orkiestrą dla Gdyni" to wyjątkowy koncert prowadzony przez Krzysztofa Dąbrowskiego w ramach popularnego cyklu „Niedziela Melomana". Po raz pierwszy w historii tego cyklu koncert w całości wypełniła muzyka w wykonaniu uczniów gdyńskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.
Na początku Orkiestra Symfoniczna  SM II st. pod dyrekcją Leszka Gołąba wykonała utwór „Waterfall" skomponowany przez ucznia klasy IV/II – Michała Dokrzewskiego, a następnie na scenie pojawiły się kolejno trzy solistki: Anna Borowiak z klasy Magdaleny Jenda-Kujawy, Zofia Górecka z klasy Marii Peruckiej oraz Malwina Płocka z klasy Grzegorza Karłowicza (zastępowanego przez Jakuba Falkowskiego).
- Publiczność z wielkim aplauzem przyjęła wzruszające wykonania Koncertu gitarowego D-dur A. Vivaldiego, Koncertu skrzypcowego e-moll F. Mendelssohna oraz Koncertu na trąbkę Aleksandra Arutuniana – relacjonuje Joanna Rutkowska, dyrektor Szkoły - Na zakończenie koncertu wszystkim uczestnikom pogratulowała występów pani wiceprezydent Oktawia Gorzeńska. To był wyjątkowy dzień w historii naszej szkoły. Koncert był zwieńczeniem długiej współpracy Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdyni z Wydziałem Kultury  - organizatorem „Niedzieli Melomana" od przeszło ćwierćwiecza i pokazał, jak ważną rolę w budowaniu kultury muzycznej Gdyni pełni nasza szkoła, która zgodnie ze swoją misją jest otwarta na potrzeby mieszkańców miasta i trójmiejskich melomanów.
Gdyńska Szkoła Muzyczna nie ustaje we wspieraniu młodych talentów. Jest także wraz z Młodzieżowym Domem Kultury organizatorem – Gdynia OPEN, trwającego właśnie w naszym mieście Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 25.06.2024 15:28
  • ikona

    Autor: Aneta Marczak (a.marczak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 25.06.2024 16:11
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona