Aktualności

Jubileusz 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 46

ZSP 4
25 lat temu na gdyńskich Karwinach powstała Szkoła Podstawowa nr 46. W 1999 roku stała się zespołem Szkół nr 13, a od 1 września 2017 r. placówka zmienia po raz kolejny nazwę na Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, a wszystko to w związku z utworzeniem w niej 4-oddziałowego Przedszkola nr 57. Uroczyste obchody tych urodzin odbyły się 1 grudnia.
 
W jubileuszu szkoły wziął udział m. in. Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.
- Chciałbym aby państwo przypomnieli sobie jak było tutaj 25 lat temu. Nie było Fikakowa, przychodnia była w bloku. Całe otoczenie Gdyni wyglądało zupełnie inaczej. Szkoły o tak wysokich numerach jak 46 czy 47 i 48 są dowodami na dynamiczny rozwój Gdyni na początku lat 90-tych, dowodem na powstawanie w mieście ogromnych, nowych dzielnic, które już wpisały się w gdyńską rzeczywistość. Szkoła Podstawowa nr 46 od zawsze dostosowywała się do potrzeb gdynian i nadal ewoluuje. Do tej szkoły dzieciaki chcą chodzić. Do tej szkoły rodzice chcą posyłać swoje dzieci - mówił podczas uroczystości Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.
 
Szkoła ma nie tylko długą, ale też niezwykle ciekawą historię. Współpracuje ze Związkiem Sybiraków, Gdyńską Rodziną Katyńską, Związkiem Piłsudczyków RP, Światowym Związkiem Żołnierzy AK czy ze Stowarzyszeniem Gdynian Wysiedlonych.

Szkoła organizuje wiele innowacyjnych działań, chociażby międzyszkolny konkurs „Potyczki umysłów”, który od 12 lat cieszy się uznaniem całego gdyńskiego środowiska oświatowego, a także bierze udział w programie „Gdynia Młoda Liga”, popularyzującym piłkę koszykową.
Od 25 lat szkołę tworzy i rozwija dyrektor Andrzej Gogola.
  • Jubileusz 25-lecia SP nr 46
  • Jubileusz 25-lecia SP nr 46
  • Jubileusz 25-lecia SP nr 46
  • Jubileusz 25-lecia SP nr 46
  • Jubileusz 25-lecia SP nr 46
  • Jubileusz 25-lecia SP nr 46