Aktualności

Nowoczesne urządzenia i materiały szkoleniowe dla ZSChiE

ZSChiE

Gdyński rynek pracy, podobnie jak w całej Polsce, odczuwa duże zapotrzebowanie na fachowców z przygotowaniem technicznym - zawodowym. Oczkiem w głowie branży chłodniczo-klimatyzacyjnej, bardzo prężnej w naszym regionie są klasy chłodniczo-klimatyzacyjne w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych.

Na ręce Krystyny Przyborowskiej, naczelnik Wydziału Edukacji i dyrektora ZSCHiE Mariana Deręgowskiego przedstawiciele firmy Klimor z grupy KlimaTherm: dyrektor ds. handlowych Andrzej Walendowicz i zastępca dyrektora ds. technicznych Paweł Deska, przekazali nowoczesne urządzenia, narzędzia i materiały do ćwiczeń dla pracowni zawodowej z zakresu montażu instalacji i urządzeń klimatyzacyjnych o wartości 20 tys. zł.Przy okazji zaprezentowano otrzymane z Regionalnego Centrum Zawodowego nr 1 w Kilonii: mierniki, oscyloskopy, zasilacze i stanowiska dydaktyczne do ćwiczeń dla pracowni elektrycznej i elektronicznej. Obie szkoły współpracują ze sobą od 20 lat, między innymi w ramach programów, wcześniej Comenius, a obecnie Erasmus +.

Jest to zapowiedź kolejnych dostaw nowego wyposażenia dla pracowni zawodowych z projektu "Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni". Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych, oprócz nowego budynku dla pracowni zawodowych, otrzyma także nowoczesne wyposażenie na kwotę ponad 8 mln. złotych.