Aktualności

„Pod Żaglami” już od 45 lat

Występy podczas Jubileuszu 45-lecia Przedszkola nr 35 // fot. Aleksandra Regulska

Występy podczas Jubileuszu 45-lecia Przedszkola nr 35 // fot. Aleksandra Regulska

18 czerwca 2024 roku w Sali Widowiskowej Klubu 3. Flotylli Okrętów odbyły się uroczyste obchody 45-lecia Przedszkola Nr 35 „Pod Żaglami”. Wydarzenie zgromadziło licznych gości: rodziców, pracowników przedszkola oraz sympatyków, którzy wspólnie świętowali ten wyjątkowy jubileusz.

Uroczystości zorganizowano na dużej scenie, dzięki współpracy przedszkola z Dowództwem Marynarki Wojennej. Dodało to wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

W trakcie obchodów, wychowankowie przedszkola wraz z opiekunkami przygotowali piękne przedstawienie. Na scenie nie zabrakło żadnej grupy wiekowej od najmłodszych Delfinków i Rybek przez Żeglarzy i Piratów, po najstarszych Marynarzy. Przedstawienie spotkało się z gorącym przyjęciem i cała sala nagrodziła małych artystów gromkimi brawami.
- Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej załogi przedszkola i konsekwencji działań mogliśmy realizować marzenia oraz pasje zawodowe i osobiste – mówi Dorota Sikorska, dyrektorka przedszkola. - Natomiast dzięki dzieciom możemy ciągle czuć się młodzi i szczęśliwi w realizowaniu swojej misji na rzecz najmłodszych.

Wśród gości znaleźli się:
Jarosław Kłodziński, Radny Miasta Gdyni reprezentujący władze miasta,
przedstawiciele Wydziału Edukacji w Gdyni: główny specjalista ds. edukacji dzieci najmłodszych, Jadwiga Wachulik oraz podinspektor Katarzyna Potrykus,
Janina Maria Wasylki, prezes Fundacji Pozytywne Pomorze
Marcin Wiśniewski, wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego,
Dorota Szewczyk, wiceprzewodnicząca Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Gdyni,
ksiądz Dariusz Cieniewicz, proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej,
dyrektorzy przedszkoli i szkół podstawowych oraz dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 3 w Gdyni.

Szczególnego znaczenia uroczystości dodała obecność pani Barbary Lubrycht, byłej pani dyrektor.

- Wyjątkowa oprawa uroczystości była zasługą pani Lucyny Gawińskiej, która przygotowała całą oprawę muzyczną, wspieraną przez dwóch muzyczno-świetlnych specjalistów, pana Leszka i pana Zbyszka. – dodaje Dorota Sikorska, dyrektorka przedszkola.

Wszystkie te wysiłki sprawiły, że dzieci zapamiętają ten dzień na długo, a obecność rodziców i przyjaciół przedszkola była nieocenionym wsparciem, które uczyniło jubileusz 45-lecia wyjątkowym i niezapomnianym wydarzeniem.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 20.06.2024 12:46
  • ikona

    Autor: Aleksandra Regulska (aleksandra.regulska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.06.2024 18:45
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona