Aktualności

Służby medyczne kształcą się w Gdyni

Higienistka stomatologiczna przy pracy

Pomorska Medyczna Szkoła Policealna rekrutuje między innymi personel stomatologiczny // fot. Filip Śmigielski

Rusza rekrutacja do Pomorskiej Medycznej Szkoły Policealnej im. Aliny Pieńkowskiej w Gdyni. To doskonała opcja dla absolwentów szkół średnich, którzy chcą w krótkim czasie zdobyć zawód. Nauka jest bezpłatna, a szkoła wspiera uczniów z Ukrainy.
Aby zdobyć nowe zawody medyczne nie trzeba matury. Pomorska Medyczna Szkoła Policealna jest jedyną w Gdyni szkołą bezpłatną, w której uczą się przyszli opiekunowie medyczni, terapeuci zajęciowi, higienistki stomatologiczne, masażyści, a od niedawna również podolodzy.

- Pandemia pokazał nam, jak bardzo potrzebujemy personelu medycznego – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – W Gdyni zdrowie mieszkańców to jeden z priorytetów samorządu. Dlatego cieszy nas fakt, że przyszli pracownicy służby zdrowia, mogą zdobywać wykształcenie na miejscu. Szybka droga do uzyskania zawodu, to również doskonała opcja dla gości z Ukrainy, którzy w Gdyni próbują odbudować swoje życie na nowo.

Szkoła Medyczna prowadzi zajęcia zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym.
- To otwiera nowe możliwości osobom pracującym, które chcą uzupełnić wykształcenie, bądź zmienić zawód – mówi Monika Engler-Jastrzębska, dyrektor szkoły. – Ponieważ w naszej szkole duży nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, absolwenci nie mają problemu z odnalezieniem się na rynku pracy.
W zależności od kierunku, czas kształcenia w szkole trwa rok, bądź dwa lata. Placówka posiada doskonale wyposażone pracownie, nauczycieli – praktyków i współpracuje z wieloma specjalistycznymi instytucjami, gdzie uczniowie mogą odbywać praktyki.

- Zdecydowałam się na naukę na dwóch kierunkach równocześnie, ze względu na dużą ilość bardzo ciekawych zajęć praktycznych - mówi Karolina Kolendowicz. - Od nauki wielu technik masażu po możliwość zdobycia umiejętności zabiegów medycznych według najnowszej podstawy programowej na kierunku Opiekuna Medycznego. Szkoła, poza znakomicie wyposażonymi pracowniami do nauki praktycznej w zawodzie, posiada cudowną kadrę nauczycielską, która od lat buduje w szkole klimat rodzinny.

W ostatnim czasie w szkole przybywa uczniów ukraińskich. Nawet przy słabej znajomości języka polskiego, otrzymują oni wsparcie i pomoc w trakcie nauki.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 15.03.2023 09:17
  • ikona

    Autor: Aneta Marczak (a.marczak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 15.03.2023 13:55
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona