Aktualności

Weź sprawy w swoje ręce! Jak wykonać torebkę na psie odchody?

Torebka na psie nieczystości. Grafika programu Pies w Wielkim Mieście.

Torebka na psie nieczystości. Grafika programu Pies w Wielkim Mieście.

13.11.2020 r.

Sprzątanie odchodów po pupilu to nie tylko obowiązek prawny każdego właściciela, ale również przejaw dbania o środowisko i otoczenie. Jakie są sposoby sprzątania? Jak wykonać samodzielnie ekologiczną torebkę na psie nieczystości? W poniższym artykule znajdziecie kilka podpowiedzi. 


Sprzątanie psich nieczystości – dostępne rozwiązania


Jednym z najpopularniejszych materiałów używanych do sprzątania psich nieczystości są woreczki foliowe. Są lekkie, trwałe, tanie, ale – nieekologiczne, ponieważ proces ich rozkładu trwa około 400 lat. Czym można je zastąpić? Ciekawą alternatywą są woreczki biodegradowalne wykonane ze skrobi kukurydzianej, które rozkładają się do ok. 90 dni. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkie woreczki reklamowane jako “przyjazne środowisku” są takie w rzeczywistości. Niektóre z nich mogą mieć domieszkę plastiku, co powoduje, że nie ulegają rozkładowi, tylko rozpadają się na drobne elementy, które krążą w środowisku. 

Jeśli zdecydujemy się na używanie woreczków biodegradowalnych, możemy ułatwić sobie sprzątanie, zaopatrując się w szufelkę, łopatkę czy chwytaki do zbierania odchodów. Dzięki temu nie będziemy mieli bezpośredniego kontaktu z psimi odchodami. 

Świetnym pomysłem jest również używanie zalegających nam w domu materiałów, np. kawałka gazety lub nawet woreczków foliowych. Możemy również poprosić małe sklepy lub firmy o przekazanie nam torebek, pudełek i innych odpadów opakowaniowych, które i tak zamierzali wyrzucić. W ten sposób nadamy im drugie życie.

Jak wykonać torebkę na psie nieczystości? Instrukcja krok po krokuNajlepszym rozwiązaniem na sprzątanie psich nieczystości jest samodzielne zrobienie torebki z gazety lub innego papieru, którego nie używamy. W ten sposób ograniczymy zużycie plastiku i oszczędzimy pieniądze. 

Torebka na psie nieczystości z gazety

Krok 1. Przygotuj gazetę bądź papier (format A4 lub większy), a następnie zegnij ⅓ od spodu.
Krok 2. Obróć papier na drugą stronę.

Krok 1 i 2 robienia torebki z papieru.  Kartkę gazety zegnij ⅓ od spodu. Obróć papier na drugą stronę.
Krok 3. Złóż prawą stronę w taki sposób, aby miała taki sam rozmiar jak niezłożona lewa strona. 
Krok 4. Złóż lewą stronę i nałóż ją na złożoną prawą stronę. Następnie obróć papier na drugą stronę.
Krok 3. Złóż prawą stronę w taki sposób, aby miała taki sam rozmiar jak niezłożona lewa strona.  Krok 4. Złóż lewą stronę i nałóż ją na złożoną prawą stronę. Następnie obróć papier na drugą stronę.
Krok 5. Zegnij na pół.
Krok 6. Włóż górną część w kieszonkę.
Krok 5. Zegnij na pół. Krok 6. Włóż górną część w kieszonkę.
Krok 7. Chwyć za prawy dolny róg i podnieś w górę.
Krok 8. Wsuń róg w kieszonkę.
Krok 7. Chwyć za prawy dolny róg i podnieś w górę. Krok 8. Wsuń róg w kieszonkę.
Zobaczcie również wideo, jak zrobić z gazety torebkę na psie odchody: